Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Policjantki w przedszkolu ZDJĘCIA

Czym na co dzień zajmują się policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc oraz jak prawidłowo zachować się na drodze – miedzy innymi tego uczyły się dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Kaliszu. I to bezpośrednio od mundurowych. Dzięki ich wizycie przedszkolaki mogły również obejrzeć z bliska, jak wygląda policyjny sprzęt używany przez kaliskich stróżów prawa.

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Funkcjonariusze zawsze odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne. Tym razem dwie panie gościli podopieczni Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4. - Podczas spotkania przypomniały najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się, jak trzeba postępować w kontakcie z osobami nieznajomymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji. - Policjantki wyjaśniły też maluchom, jak należy bezpiecznie podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego. Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla przedszkolaków poznanie tajników służby policjanta.

Każde dziecko mogło z bliska obejrzeć kajdanki, tarczę służącą do zatrzymywania pojazdów, a także przymierzyć policyjną czapkę. Spotkanie zwieńczyły pamiątkowe zdjęcia.

MIK, fot. KMP Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/