Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Policyjna akcja NURD: czworo kierowców straciło prawo jazdy

Cztery zatrzymane prawa jazdy to efekt policyjnej akcji NURD, którą przeprowadzono w Kaliszu 30 stycznia. Działania funkcjonariuszy skupiały się na bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego - pieszych i rowerzystów.

Prawo jazdy straciła m.in. 31-letni właścicielka opla, która na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 30-letnią kaliszankę. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej, która już znajdowała się już na przejściu. W wyniku tego zdarzenia 30-latka doznała obrażeń – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji.

Trzej kolejni kierowcy zostali zatrzymani za przekroczenie prędkości. W terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, mieli na liczniku od 102 km/h do 109 km/h. Dokument zatrzymano im na okres trzech miesięcy. - Apelujemy do kierowców, aby w rejonach przejść dla pieszych, zachowali szczególną ostrożność. Pojawienie się pieszego na pasach, nie powinno być zaskoczeniem dla osoby siedzącej za kierownicą pojazdu – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz. - Pamiętajmy również, że piękna pogoda i sprzyjające warunki na drogach nie zawsze gwarantują nam bezpieczną podróż. Dlatego apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu oraz o zachowanie ostrożności i rozwagi podczas jazdy. Kilka minut dłuższej, ale bezpieczniejszej jazdy może decydować o życiu naszym i innych uczestników ruchu drogowego.

Z podobnym apelem policja zwraca się też do pieszych. - Pamiętajmy, że nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem, nawet na pasach drogowych, może zakończyć się tragicznie – dodaje rzeczniczka komendy.

AK, red. MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/