Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Bratumiła, Krystian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

„Pomidorowe Bistro” odstąpię… Kolejny lokal po „Kuchennych rewolucjach” zmienia właściciela

- Niestety, zamykamy – przyznaje Krzysztof Pokrzywa, właściciel lokalu „Pomidorowe Bistro” w Kaliszu. W internecie pojawiło się ogłoszenie o chęci odstąpienia restauracji, która kilka miesięcy temu przeszła „Kuchenne rewolucje”. Według właściciela menu zaproponowane przez Magdę Gessler nie przyjęło się w naszym mieście.

Hitem miał być schab ze świni złotnickiej. – Szczerze: na realia kaliskie się nie przyjął. Schab jest tłusty, to jest fatycznie golonka, a jednak ludzie poszli  stronę fit – mówi portalowi faktykaliskie.pl Krzysztof Pokrzywa, właściciel lokalu. – Poza tym ten schab jest trudno dostępny, czasem nie było uboju, klienci przychodzili, a świni nie było. Za to był hejt w internecie.

Krzysztof Pokrzywa nie ukrywa rozczarowania po programie. – Drugi raz bym w to nie wszedł – przyznaje. – To jest robione pod publikę, wyciąganie brudów i szukanie sensacji. 

W sieci ukazało się ogłoszenie o chęci odstąpienia lokalu

Po programie, w uzgodnieniu z producentem, właściciel próbował modyfikować menu, jednak nieskutecznie. - Wiele osób krytykowało nas, że wycofaliśmy się z pierogów, które ludziom smakowały. Teraz do nich wracamy. Mamy salę bankietową, catering i znowu będą pierogi – dodaje.

Lokal przy ul. Narutowicza – wcześniej „Pierogatka” – jako „Pomidorowe Bistro” funkcjonuje od stycznia WIĘCEJ. Jeszcze krótszą karierę po „Kuchennych rewolucjach” ma za sobą „Chłop i Baba” z Ostrowa Wielkopolskiego. To kolejny lokal, który przeszedł metamorfozę z udziałem Magdy Gessler i został wystawiony na sprzedaż jeszcze przed emisją odcinka z jego udziałem, która miała miejsce 5 września. Właściciel restauracji chce ją odstąpić za 180 tys. zł (cena do negocjacji) WIĘCEJ.

W regionie działa kilka restauracji, których właściciele wzięli udział w programie TVN. Teraz dołączyła do nich „Gęś Pocztowa” (wcześniej "Ludwinka") na trasie Pleszew – Ostrów Wielkopolski. Odcinek z udziałem restauracji można było obejrzeć 12 września.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/