Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Pomóż SP12 wygrać pieniądze na remont stołówki

Kaliska „dwunastka” walczy o pieniądze na remont szkolnej stołówki. Jest jedną z ponad 430 szkół w całym kraju, które biorą udział w programie „Extra Szkolna Stołówka”. Pięć z nich otrzyma po 30 tysięcy złotych.

„Extra Szkolna Stołówka” to program edukacyjny, którego celem jest polepszenie warunków, w jakich dzieci w szkołach spożywają posiłki oraz edukacja uczniów w zakresie właściwego gospodarowania żywnością. Jest skierowany do szkół podstawowych, które mają szansę otrzymać wsparcie finansowe na remont szkolnej stołówki. Placówki mogą zgłaszać swój udział do 31 maja br. Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne w wersji elektronicznej oraz scenariusze lekcji o niemarnowaniu żywności.

Dotychczas zarejestrowało się ponad 430 szkół z całego kraju, w tym 28 z Wielkopolski. Jedną z nich jest kaliska „dwunastka”.  -„Nasza szkoła bierze udział w programie „Extra Szkolna Stołówka” z powodu remontu, który byłby dużym wsparciem estetycznym dla naszej szkoły. W naszej szkole mamy dużą grupę uczniów z zróżnicowanych środowiskowo rodzin – mówi Małgorzata Gałczyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu. - Uczniowie codziennie korzystają z obiadów wydawanych przez naszą kuchnię. Często w rodzinnych domach warunki lokalowe naszych uczniów są różne. Zależy nam na tym, aby od najwcześniejszych lat dzieci miały poczucie estetyki miejsca, w którym spożywa się  posiłki. Zachęcamy rodziców do głosowania – dodaje.

Głosowanie odbywa się na stronie www.extrastolowki.pl do 31 maja. Pięć zwycięskich placówek otrzyma po 30 tys. zł na remont szkolnej stołówki, a kilkadziesiąt innych – warsztaty edukacyjne i wyposażenie stołówki.  

Partnerem społecznym programu jest Federacja Polskich Banków Żywności. 

MIK, fot. org., Google Street View

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/