Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Janina, Placyd

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Ponad 100 tysięcy odbiorców bez prądu MAPA AWARII

Awaria masowa prądu na terenie działania Energa Operator w Kaliszu. Bez zasilania pozostaje około 120 tysięcy gospodarstw domowych. Na skutek orkanu Ksawery, który w czwartek przetoczył się m.in. nad naszym regionem, najbardziej ucierpiały: Kalisz, Ostrów Wielkopolski i Jarocin.

Jak informuje Energa Operator aktualnie nie działa ponad 4 tysiące stacji średniego napięcia, a 118 tysięcy odbiorców nie ma energii elektrycznej. To m.in. mieszkańcy Kalisza, gmin: Żelazków, Szczytniki, Brzeziny, Blizanów i Ceków-Kolonia oraz Gołuchowa w powiecie pleszewskim i Nowych Skalmierzyc w powiecie ostrowskim. – Kalisz, Ostrów Wielkopolski i Jarocin poniosły największe straty – mówi Marzanna Kierzkowska, rzecznik prasowy Energa Operator w Kaliszu. – W terenie są wszystkie nasze służby. Szacujemy, że większość awarii uda się usunąć do godz. 9.00-10.00, ale na pewno część odbiorców będzie musiała poczekać do 15.00 czy dłużej.

Poniżej prezentujemy interaktywną mapę bieżących awarii. Po kliknięciu na interesujący nas rejon można sprawdzić, gdzie aktualnie nie ma prądu i jak długo potrwa naprawa.