Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Ilia, Gustaw

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Ponad 2200 uczniów z Wielkopolski powalczy w Olimpiadzie ZUS

Przeszło 2200 uczniów z 64 szkół z województwa wielkopolskiego, również z Kalisza, zmierzyło się z testem w pierwszym etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W całym kraju o przejście do II etapu walczyło prawie 29 tysięcy młodych ludzi. Stawką są m.in. indeksy na wiele uczelni w Polsce.

Olimpiada jest zwieńczeniem „Lekcji z ZUS”, projektu, który ma na celu przybliżyć tematykę ubezpieczeń społecznych uczniom szkół ponadgimnazjalnych. W etapie szkolnym, 27 listopada uczniowie odpowiedzieli na 20 pytań jednokrotnego wyboru. Teraz, komitety szkolne wyłonią troje najlepszych uczniów z danej szkoły. Natomiast komitety wojewódzkie zakwalifikują 20 najlepszych szkół do drugiego etapu, który odbędzie się 16 marca. Najlepsze zespoły będą reprezentować swoje województwo w finale Olimpiady w Warszawie.

Jest o co walczyć – oprócz nagród rzeczowych na zwycięzców Olimpiady czekają dodatkowe punkty w rekrutacji na studia lub indeksy na wiele uczelni w Polsce. Ale zyskują nie tylko zwycięzcy. - Cieszymy się z każdego zgłoszenia, bo wiemy, że uczestnicy Olimpiady przygotowują się nie tylko do rywalizacji. Wiedza o ubezpieczeniach społecznych to również wiedza o funkcjonowaniu państwa. Przygotuje młodych ludzi do świadomych i odpowiedzialnych decyzji na rynku pracy i w życiu osobistym – mówi Marlen Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.

W Kaliszu do udziału w Olimpiadzie zgłosiło się 20 uczniów I Liceum Ogólnokształcące im. A. Asnyka i 5 reprezentantów Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Swoją wiedzę o ubezpieczeniach społecznych może natomiast sprawdzić każdy. – Przygotowaliśmy specjalny quiz. Do tej pory wzięło w nim udział 1629 osób. Zdecydowana większość znała odpowiedź na pytanie nr 5 dotyczące składki zdrowotnej. Najwięcej trudności sprawiło natomiast pytanie nr 8, które dotyczy lekarzy orzeczników – zdradza Marlena Nowicka.

MIK, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/