Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Ponad stuletni budynek zniknął z powierzchni ziemi. Teren został przeznaczony pod inną inwestycję ZDJĘCIA

Ponad dekadę temu budynek został rozkwaterowany. Czasami koczowali w nim bezdomni, był też miejscem twórczości plastycznej, a teraz zniknął z powierzchni ziemi. Pochodzący z początku ubiegłego wieku dom przy ul. Handlowej został zburzony. W miejscu ruiny powstanie obiekt wielorodzinny z usługowym parterem.

Wyburzona kilka dni temu kamienica została wybudowana w 1906 roku. Powierzchnia zabudowy ponad stuletniego budynku wynosiła 139 m2, a użytkowa 183 m2.

W starej kamienicy było sześć mieszkań. Budynek został rozkwaterowany pod koniec 2006 roku i od tamtego czasu stał pusty – przypomina Marzena Wojterska, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu. - Budynek był w naszych zasobach, ale w 2017 roku został przekazany właścicielowi, który miał uregulowane prawo własności w księdze wieczystej do tej nieruchomości.

Właściciel terenu oraz opustoszałej kamienicy miał zezwolenie na wyburzenie i postawienie w tym miejscu nowego obiektu mieszkalnego z parterem przeznaczonym na działalność biurową, handlową i usługową. Z dokumentów w kaliskim magistracie wynika, że w nowym obiekcie powstaną także garaże.

Trzy kolejne kondygnacje będą przeznaczone na mieszkania. W sumie powstanie osiem takich lokali – informuje Sławomir Miłek, naczelnik Wydziału Budownictwa Urzędu Miasta Kalisza. - Ostatnia kondygnacja będzie nieco cofnięta, ukryta w dachu.

Powierzchnia użytkowa obiektu to ponad pół tysiąca m2, a zabudowy niewiele ponad 200 m2. Budynek będzie mieć 13,5 m wysokości.

AW, zdjęcia JF

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/