Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Powrót z Himalajów ZDJĘCIA

Kończy się górska przygoda Krystiana Durmana. Kaliszanin, aktor Starego Teatru w Krakowie, wraca z trzytygodniowej wyprawy w Himalaje, której poszczególne etapy można było obserwować na facebookowym profilu „Kalisz. Dopisz swoją historię”.

Krystian Durman wyruszył do Nepalu na początku listopada. Po kilkudniowej aklimatyzacji w Katmandu i lądowaniu na zaledwie 460-metrowym lotnisku w Lukli  rozpoczął himalajski trekking, by przyzwyczaić się do zmian w temperaturze i ciśnieniu. Jego wędrówka wiodła m.in. przez Amma Dablam i Everest Base Camp oraz szczyty Kalla Pathar (5643 m.n.p.m) oraz Chuckhung Ri. W Dniu Niepodległości oddał hołd polskim himalaistom przy czortenie pamięci nieopodal południowej ściany Lhotse (8511 m).

Kaliszanin już jest w drodze powrotnej i prosto z Katmandu – specjalnie dla portalu faktykaliskie.pl – podsumowuje swoją wyprawę: „Mogę śmiało powiedzieć, że jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie widziałem, to Amma Dablam Base Camp. Było tam mnóstwo fantastycznych, kolorowych ludzi, ponieważ mamy akurat sezon wspinaczkowy na ten ponad sześciotysięczny wierzchołek. Tam znalazłem się w przeddzień 11 listopada, w którym to dniu  miałem okazję uczcić nie tylko stulecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj, ale także mojego wielkiego mentora – człowieka, który prawie 30 lat temu odpadł od ściany Lhotse, od góry, którą też miałem okazję widzieć, czyli uczcić pamięć o Jerzym Kukuczce. To były chyba dwa takie ważne dla mnie momenty. Oczywiście zachód słońca z widokiem na Mount Everest, na Kala Pattar (ponad pięć tysięcy sześćset metrów)”.

Do najcięższych momentów aktor zalicza wędrówkę przez przełęcz Kongma La Pass i przejście przez lodowiec Khumbu, ale – jak sam przyznaje – były to dla niego wielce pouczające doświadczenia życiowe. To co, przeżył w Himalajach będzie starał się zawrzeć w krótkim filmie, książce oraz w prelekcjach, które, mają być częścią spotkań z młodzieżą w kaliskich szkołach.

R. Kuciński, fot. arch. pryw. Krystiana Durmana

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/