Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 październik 2021 Godzina:
imieniny: Bogumiła, Julian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Prace dzieci w Tarasinie

W Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu można oglądać wystawę pokonkursową 36 Konkursu Plastycznego Świat Dziecka. Wernisaż odbył się 1 czerwca.

Na konkurs wpłynęło 661 prac z całej Polski. Tematyka była dowolna, przy czym każdy uczestnik mógł przysłać tylko jedną pracę. Zaproszeni do jury artyści plastycy Izabella Symanowicz, Przemysław Dunaj i Janusz Lewandowski nagrodzili w 4 grupach wiekowych 20 autorów prac, natomiast wyróżnili 62 uczestników.

Tegoroczna wystawa pokonkursowa będzie eksponowana w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina od 1 do 12 czerwca 2021 roku. Towarzyszy jej katalog, zawierający reprodukcje prac nagrodzonych oraz spis wyróżnionych. Kuratorką konkursu i wystawy pokonkursowej jest Ewa Cierniak, która z ogromną radością, przy wsparciu Izabeli Wesołowskiej, przedstawicielki Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Kaliszu, wręczyła nagrody, a także wyróżnienia zebranym na wirydarzu Galerii uczestnikom Konkursu.

Niestety, nie wszystkie osoby nagrodzone i wyróżnione mogły osobiście pojawić się na uroczystości, dla nich została przygotowana prezentacja online, umieszczona na galeryjnym Facebooku.

Po części oficjalnej goście uczestniczyli w warsztatach z sitodruku ręcznego. Odbyły się one, mimo padającego deszczu, w przyjaznej Zielonej Strefie. Przeprowadziła je, przybliżając tajniki tej bardzo atrakcyjnej techniki drukarskiej, projektantka scenografii i kostiumów, sitodrukarka Basia Bilon. Artystka przygotowała na to spotkanie 3 specjalnie zaprojektowane dla Galerii Sztuki im. Jana Tarasina wzory, które można było przenosić na płócienne torby czy bawełniane koszulki. Każdy uczestnik warsztatów stał się w ten sposób właścicielem wyjątkowej pamiątki z Dnia Dziecka w Tarasinie.

RED, fot. GJT

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/