Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Lucja, Albrecht

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

„Projekt z ZUS” i „Lekcje z ZUS”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału w pierwszej edycji „Projektu z ZUS” dla szkół gimnazjalnych i trzeciej edycji „Lekcji z ZUS” dla szkół ponadgimnazjalnych. Projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” zakończy się Olimpiadą wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

 „Projekt z ZUS” skierowany jest do uczniów gimnazjów. - Młodzież powinna wiedzieć, dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia można liczyć w zamian za opłacanie składek – uważa Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Te zagadnienia nie są uwzględnione w programie edukacyjnym polskiej szkoły. Stąd pomysł ZUS-u na „Projekt z ZUS”, czyli popularyzację wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Gimnazjaliści muszą uczestniczyć w przynajmniej jednym projekcie edukacyjnym, a ocena z niego jest uwzględniana na świadectwie. Dlatego ZUS proponuje wykorzystanie metody projektu do przeprowadzenia dla uczniów szkół gimnazjalnych jednej lekcji z zakresu ubezpieczeń społecznych. Jest ona powiązana z programem wiedzy o społeczeństwie. - „Projekt z ZUS” ma zwrócić uwagę młodzieży na zasadę solidaryzmu społecznego, potrzebę ubezpieczania się w czasie aktywności zawodowej i indywidualnej dbałości o swoją emerytalną przyszłość – informuje  Donata Szopińska-Frąszczak, dyrektor Oddziału ZUS w Ostrowie Wielkopolskim - Celem projektu jest systematyczne budowanie świadomości młodego pokolenia o tym jak ważne są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków zdaje sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń.

„Lekcje z ZUS” to program edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku szkolnym po raz pierwszy projekt zakończy się Olimpiadą wiedzy o ubezpieczeniach społecznych pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zgłoszenia do udziału w Olimpiadzie przyjmowane są do 14 listopada 2016 r., a pierwszy, szkolny etap Olimpiady będzie miał miejsce 29 listopada br.

Projekt „Lekcje z ZUS” zakłada przeprowadzenie cyklu czterech zajęć edukacyjnych z uczniami każdej klasy, która przystąpi do przedsięwzięcia. Program zajęć jest ustandaryzowany i jednolity w całym kraju. W trakcie zajęć młodzież poznaje system ubezpieczeń społecznych, rodzaje ubezpieczeń i świadczeń wypłacanych przez ZUS oraz uczy się, jak prowadzić działalność gospodarczą i korzystać z usług elektronicznych ZUS.

Wszystkich chętnych pedagogów organizatorzy zapraszają do udziału w obu projektach ZUS. Ze swojej strony służy materiałami dydaktycznymi i fachowymi poradami w zakresie merytorycznym. Szkoły zainteresowane   udziałem w projektach proszone są o kontakt z Patrycją Wasielewską, tel. 62 7357369, 367, e-mail:

Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

RED, fot. int.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/