Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Przeżyjmy to jeszcze raz… Biblioteka zaprasza na wystawę sportowych pamiątek kaliszan

Za nami Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, a przed nami Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Biblioteka Główna przy ul. Legionów 66 w Kaliszu podtrzymuje sportowy klimat i zaprasza na ekspozycję „Przeżyjmy to jeszcze raz..., czyli sportowe pamiątki kaliszan”.

Na wystawę składają się puchary, medale, dyplomy, plakaty, fotografie, koszulki sportowe i wiele innych pamiątek udostępnionych bibliotece z domowych archiwaliów kaliszan oraz mieszkańców powiatu kaliskiego. Część z nich została wywalczona na arenach światowych, inne mają charakter regionalny ˗ wszystkie są niezwykle cenne, bowiem za każdym z prezentowanych eksponatów kryje się ciekawa historia.

W myśl łączenia „nowego” ze „starym” instytucja przygotowała kilka prawdziwych perełek. Zaglądając do Galerii 66 będzie można zobaczyć m.in. ponad 70-letnie narty przywiezione do Kalisza przez Juliusza Brawatę, drewniane łyżwo-sanki pochodzące z lat 60-tych XX w., angielską rakietę do tenisa z Cambridge, a także komplet do szermierki, który wisiał na jednej ze ścian w kaliskim ratuszu w czasie II wojny światowej.

Na wszystkich odwiedzających czeka również archiwalne nagranie „Historii z plakatu”. W odcinku sportowym wystąpił Mariusz Kurzajczyk ˗ mówi Monika Sobczak-Waliś, kierownik Zbiorów Specjalnych MBP.

Wystawę „Przeżyjmy to jeszcze raz..., czyli sportowe pamiątki kaliszan” można oglądać w Galerii 66 w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej przy ul. Legionów 66. Ekspozycja będzie dostępna od 19 lipca do 27 sierpnia br.

RED za: MBP, fot. MBP

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/