Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 07 maj 2021 Godzina:
imieniny: Flawia, Benedykt

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Przy Zespole Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej powstanie sala gimnastyczna WIZUALIZACJE

Stołeczna firma Moris Polska zbuduje w Kaliszu salę gimnastyczną, stanowiącą uzupełnienie dla Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej pod patronatem Św. Józefa oraz Wyższego Seminarium Duchownego. Inwestycja opiewa na kwotę 10,7 mln zł.

Warszawska firma zbuduje obiekt o długości 50,3 m, szerokości 33,9 m i wysokości 11 m. Inwestycja właśnie ruszyła. - Jedną z naszych głównych specjalizacji jest modernizacja obiektów sportowych, ich rozbudowa, bądź też budowa od podstaw. Rynek komercyjny oraz zamówień publicznych doskonale zna naszą firmę od tej właśnie strony i od lat głęboko ufa w nasz potencjał projektowy i wykonawczy, niemniej w przypadku Kalisza wynosimy z tego kontraktu dodatkową satysfakcję – mówi Maurycy Bryła, prezes Moris Polska. - Spotkaliśmy się oto z uznaniem prestiżowej instytucji kościelnej. Dzięki temu do sportu i rekreacji w Kaliszu wniesiemy nową jakość zarówno dla osób świeckich, jak i duchownych. Podkreślenia wymaga fakt, iż nie są to nasze pierwsze pozytywne doświadczenia z inwestorami reprezentującymi kościół lub inne instytucje wyznaniowe. Doświadczenia te pozwalają nam lepiej i sprawniej współpracować z tak wymagającymi partnerami naszych realizacji.

Na realizację inwestycji składa się budowa sali gimnastycznej wraz zapleczem sanitarnym, pomieszczeniami pomocniczymi i technicznymi. Obiektowi będzie towarzyszył dwupoziomowy łącznik łączący salę gimnastyczną z budynkiem technikum i z przejazdem w poziomie parteru. Budynek będzie wykonany jako konstrukcja słupowa, posadowiona na stopach lub ławach fundamentowych z ewentualnym zastosowaniem pali od strony południowej. Fragment budynku wcinający się w teren zalewowy wody stuletniej wraz z pasem terenu z drogą pożarową planuje się umieścić na nasypie o wysokości ok. 1 m. - Odnosi się wrażenie, iż w trakcie przetargu doceniono naszą firmę za budowę hal sportowych m.in. w Tłuszczu, Woli Uhruskiej, Świebodzinie, Łagiewnikach, Karczmiskach i na Politechnice Wrocławskiej. Teren obecnej kaliskiej inwestycji nie jest łatwy ze względu na grunt – mówi Piotr Królikiewicz, dyrektor ds. inwestycji Moris Polska na region południowo-zachodni. - Występuje w nim podłoże w postaci nasypu niekontrolowanego, ale nasze biuro projektowe wdrożyło odpowiednie technologie, aby fakt ten w najmniejszym stopniu nie zakłócał przebiegu budowy. Mamy w regionie bardzo profesjonalnych i dobrze sprawdzonych partnerów-podwykonawców i bez wątpienia oni też wezmą udział w realizacji tego projektu w zakresie robót ziemnych oraz sieci sanitarnych i elektrycznych.

Osiągnięcie stanu surowego planowane jest na listopad br., natomiast z dachem na grudzień. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie spodziewane jest w sierpniu 2020 roku.

MIK za: Moris Polska

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/