Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

PWSZ i ZUS będą współpracować

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zaczęła współpracę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Umowa, którą podpisano w czwartek, obejmuje działalność dydaktyczną, naukową i badawczą. Projekt przewiduje pięcioletnią współpracę, ale już w czasie zawierania porozumienia strony zadeklarowały, że będą chciały ją kontynuować.

Studenci, obok wiedzy teoretycznej, którą zdobywają na wykładach i ćwiczeniach potrzebują możliwości sprawdzenia jej w praktyce. Żeby prowadzić własne badania naukowe, niezbędne do pisania prac magisterskich, muszą też mieć dostęp np. do wyników badań i danych różnorodnych instytucji.  – Na podstawie tej umowy możemy udostępniać studentom dane, np. dotyczące demografii w Kaliszu – wyjaśnia Marcin Wojewódzki, wiceprezes ZUS. Wcześniej nie mieliśmy umocowań prawnych, by przekazywać badania naszego departamentu statystyki.  Równocześnie będziemy mogli skonfrontować nasze wyniki z tymi uzyskanymi przez studentów w czasie ich badań.

Umowa, którą zawarto w czwartek między PWSZ a ZUSem, umożliwi studentom kaliskiej uczelni korzystanie z materiałów gromadzonych przez ubezpieczyciela. Ten dostanie możliwość konsultacji i doradztwa naukowego. Obok wymiany danych mają być prowadzone projekty badawcze, które zaowocują nowymi materiałami niezbędnymi w rozwijaniu obu stron. Przy okazji maja być podejmowane działania edukacyjne dotyczące działalności ZUS dodaje profesor Magdalena Pisarska - Krawczyk, rektor PWSZ. - To jest to, co ja nazywam warsztatem badawczym. Czyli to czym my dysponujemy i możemy przekazać studentom by oni mogli pracować i dalej móc się kształcić. Z zasobów, które zostają nam udostępnione, student będzie mógł korzystać,  jeśli my go ukierunkujemy. Wiedząc, że mamy taką możliwość pozwalamy mu na poszerzenie wiedzy, zainteresowań. Możliwość wykorzystania z tych wszystkich danych, które dotąd nie były nam udostępniane jest bezcenna.

Ze współpracy będą korzystać przede wszystkim studenci Wydziału Zarządzania, który w tym momencie ma podpisane podobne umowy z 30 instytucjami i firmami. W zakresie praktyk ze 150 podmiotami. Umowa, która podpisano będzie obowiązywać przez 5 najbliższych lat. 

AW, zdjęcia autor  

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/