Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Bratumiła, Krystian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Ratusz móvie, czyli z przymrużeniem oka o kaliskim samorządzie WIDEO

Ma popularyzować wiedzę na temat pracy kaliskiego samorządu i radnych, ale w przystępny i nieco żartobliwy sposób. W sieci ukazał się pierwszy odcinek vloga Kaliskiej Inicjatywy Miejskiej, która chce przybliżyć mieszkańcom aktualne – ważne dla nich i miasta – sprawy. Na pierwszy ogień poszła dziura na Głównym Rynku i plany związane z przebudową kaliskiej starówki.

Odcinek zatytułowany „Kalisz to nie dziura” poświęcony jest odkopanej w tym roku studni. Swoje opinie na ten temat wyrażają kaliscy aktywiści i społecznicy, m.in. historyk Maciej Błachowicz. Temat, choć bardzo poważny i wywołujący duże emocje, autorzy vloga przedstawili w lekki, zabawny sposób. Narrację prowadzi Ratusz, niekiedy "Beszta Dorotka", a momentami "Gołąb w pokoju". Tak, by widz się nie znudził, od czasu do czasu uśmiechnął, a jednocześnie sporo dowiedział. – Projekt, z którego finansujemy te działania zakłada, że będą pojawiały się dwa odcinki vloga w miesiącu. W każdym poruszany będzie jeden temat, chyba że ważnych, bieżących spraw będzie w danym momencie więcej. Chcemy jednak, aby odcinki były maksymalnie 10-minutowe – mówi Łukasz Jaskóła z Kaliskiej Inicjatywy Miejskiej. Cykl realizowany jest w ramach fejsbukowego serwisu Kaliska Rada Miejska – masz prawo wiedzieć, który nawiązuje do powstającego właśnie portalu Kalisz.MamPrawoWiedziec.pl. – Cała akcja vloga w zasadzie jest promocyjno-informacyjną częścią dotyczącą tego portalu – mówi Łukasz Jaskóła.- Za miesiąc, góra dwa portal powinien być uzupełniony o wszystkie informacje. Mieszkańcy będą mogli sprawdzić tam m.in., z których obietnic wyborczych wywiązali się nasi samorządowcy, a z których nie.

Vloga będzie można oglądać na fejsbukowych profilach związanych z Kaliską Inicjatywą Miejską oraz na kanale KIM na YouTube.

Kaliska Inicjatywa Miejska skupia aktywistki i aktywistów, którzy chcą mieć wpływ na kierunki rozwoju miasta. - Uważamy, że miasto to nie firma, ale wspólna sprawa wszystkich jego mieszkańców – mówią. Dlatego aby przybliżyć mechanizmy funkcjonowania samorządu, realizują m.in. projekty mające zwiększyć wiedzę kaliszan na temat chociażby budżetu czy dostępu do informacji publicznej. Niedawno, oprócz vloga, uruchomili newslettera, który wysyłany jest dwukrotnie w ciągu miesiąca - przed i po sesji Rady Miejskiej. Szczegóły można znaleźć na stronie stowarzyszenia.

MIK, fot. i wideo: KIM

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/