Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Remonty w szkołach

Trwają wakacje, ale w szkołach wiele się dzieje. W kilku kaliskich placówkach albo właśnie zakończyły się remonty, albo dopiero co się rozpoczynają. Po modernizacji pomieszczeń jest już Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ul. Rzemieślniczej. Duża inwestycja zakończyła się również w budynku III Liceum Ogólnokształcącego. W trakcie budowy jest natomiast sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 22 przy ul. św. Michała. A we wszystkich placówkach ponadpodstawowych powstanie źródełko wody pitnej.

Nowa sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 22 to największa inwestycja, która będzie prowadzona w tym roku w kaliskich szkołach. Wymiary nowej sali to 690 m2 wraz z zapleczem i łącznikiem z budynkiem szkoły. Wyposażona będzie w drążki gimnastyczne oraz niezbędne elementy służące do gry w piłkę siatkową, koszykówkę i piłkę ręczną. Wartość inwestycji to blisko 1 300 00 złotych.

W wielu szkołach trwają lub niebawem się zaczną drobniejsze inwestycje. I tak np. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich będą modernizowane niektóre pomieszczenia, Szkoła Podstawowa nr 17 zyska kotarę oddzielającą sale gimnastyczne, a Szkoła Podstawowa nr 6 plac zabaw. Niebawem ma ruszyć budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 9 przy Żwirki i Wigury, a dla III liceum powstaje właśnie projekt ścieżki edukacyjno-przyrodniczej, o którą szkoła będzie walczyć w Budżecie Obywatelskim. - Ma ona służyć zarówno naszym uczniom, jak i uczniom sąsiednich szkół, ale także mieszkańcom. Myślę, że cała ta dzielnica bardzo mocno zyska dzięki temu zadaniu – mówi Anna Narewska, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu.  

„Kopernik” jest też po zakończeniu dużej poważnej inwestycji wartej pół miliona złotych - wymianie sieci sanitarno-kanalizacyjnej. Szkoła długo czekała na ten remont, ponieważ stara instalacja dawała się mocno we znaki. - Co kilka lat mieliśmy do czynienia z zalewaniem całych pomieszczeń – szatni, piwnic i automatycznie niszczeniem mienia szkolnego. Mamy nadzieję, że ta inwestycja poprawi tę sytuację – mówi dyrektor „Kopernika”.

Przed III liceum jeszcze budowa sali gimnastycznej i parkingu, ale to w przyszłości. Natomiast jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego „Kopernik”, podobnie zresztą jak pozostałe szkoły ponadpodstawowe, zyska źródełko wody pitnej.

ESA, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/