Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Robert Lewandowski pozdrawia z Soczi Franka z Sulisławic

- Mam nadzieję, że miewasz się bardzo dobrze i że będziesz za nas mocno trzymał kciuki – zwraca się do Franka Trzęsowskiego z Sulisławic kapitan polskiej reprezentacji w piłce nożnej, Robert Lewandowski. Te bardzo osobiste pozdrowienia, prosto z Mistrzostw Świata w Soczi, wyemitowała telewizja Polsat News.

Zdjęcie 1 z 6

To nie przypadek – Franek i nasz król strzelców znają się od października ubiegłego roku. Robert Lewandowski spełnił wówczas marzenie nieuleczalnie chorego chłopca i  zaprosił go na trening, a później poprosił o towarzyszenie mu tuż przed meczem Polski z Czarnogórą; był to pierwszy przypadek w historii rozgrywek reprezentacji Polski, kiedy z piłkarzem na murawę wyjechało dziecko na wózku.

Niezwykłe jest jednak to, że kapitan polskiej drużyny, choć ma na głowie Mistrzostwa Świata, nie zapomina o swoim małym koledze. Za pośrednictwem stacji Polsat News przesłał mu osobiste pozdrowienia. - Cześć Franek, tu Robert. Mam nadzieję, że miewasz się bardzo dobrze i że będziesz za nas mocno trzymał kciuki. Ja cię serdecznie pozdrawiam i co, do zobaczenia, trzymaj się! – powiedział Robert Lewandowski.

Franek kciuki trzyma mocno, bo jest zapalonym kibicem piłki nożnej. I oczywiście fanem polskiej reprezentacji oraz Roberta Lewandowskiego. – Nieformalnie zamieszkał z nami Robert Lewandowski, bo wszystko, co tylko możliwe, co sygnowane Robertem Lewandowski, jest u nas w domu – śmieje się mama Franka.

Franek, podobnie jak jego idol, również ciężko trenuje. Każdego dnia, przez 2,5 godziny, przechodzi żmudną rehabilitację. 8-latek choruje na rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną: przeponowo-rdzeniowy zanik mięśni, który postępuje. Jednak pomimo pesymistycznych diagnoz lekarzy, którzy od początku nie dawali mu większych szans, Franek rozwija się, rośnie i uczy, poznaje języki, pasjonuje się robotyką. - Żebyś się nie poddawał, żebyś zawsze walczył – zachęca go przez telefon Robert Lewandowski. Cały materiał można obejrzeć tutaj.

MIK, fot. arch. Łączy Nas Piłka

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/