Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 maj 2021 Godzina:
imieniny: Benedykta, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Rodzice dzieci niepełnosprawnych wspierają się, uczą i bawią

Większość życia wypełnia im opieka nad chorymi dziećmi. Tym razem mogli oderwać się trochę od codziennych obowiązków – przejść szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz i nauczyć się zumby. W ubiegłym tygodniu po raz drugi spotkała się Grupa Wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych „Przystań”, utworzona w Zespole Szkół Specjalnych nr 11 w Kaliszu. Choć ma niespełna 4 miesiące, zrzesza już 110 członków.

W ostatnim spotkaniu wzięło udział 35 rodziców. - Zostali przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy, mieli możliwość praktycznej nauki resuscytacji oraz nabyli umiejętność posługiwania się defibrylatorem. Szkolenie przeprowadził wykładowca kaliskich uczelni, specjalista ratownictwa medycznego Łukasz Cichocki – mówi Sylwia Baranowska, organizatorka przedsięwzięcia. - Dalszą część spotkania wypełniła zumba z elementami salsation, dzięki której rodzice mieli możliwość zrelaksowania się i oderwania od codziennych trosk. Tę rozrywkę zapewniły instruktorki zumby Paulina Stelmach i Marta Grzegorczyk. A wszystko to bezinteresownie i z dobroci serca. Nie zabrakło też sponsorów, którym bardzo dziękuję. 

Grupa Wsparcia „Przystań” utworzona została w styczniu br. z inicjatywy Sylwii Baranowskiej, nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych nr 11. Aktualnie zrzesza już 110 rodziców dzieci niepełnosprawnych z Kalisza i rejonu, bez względu na wiek dziecka oraz placówkę, do jakiej uczęszcza. - Ten fakt potwierdza, że  potrzeba funkcjonowania Grupy w środowisku lokalnym jest ogromna – mówi Sylwia Baranowska. - Celem przedsięwzięcia jest zorganizowanie dla rodziców takich aktywności, w których odnajdą się jako kobiety i mężczyźni, a nie tylko jako rodzice dzieci niepełnosprawnych Rodzice też mają potrzeby, chociażby wyjścia z domu i odprężenia się od codziennych trosk. Poza tym chcę im pokazać, że istnieją jeszcze organizacje i ludzie, którzy mają potrzebę, serce i chęć wsparcia tej inicjatywy bezinteresownie.

Osoby, które chciałby wesprzeć lub nawiązać kontakt z Grupą, mogą pisać na adres mailowy:

MIK, fot. org.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/