Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Sąd o zatrzymaniu byłego Komendanta Głównego Policji: słuszna decyzja

Sąd Rejonowy w Rzeszowie, który rozpoznawał zażalenia obrońcy podejrzanego byłego Komendanta Głównego Policji Zbigniewa Maja na jego zatrzymanie w maju tego roku i przeszukanie w miejscu jego zamieszkania i pobytu, uznał decyzje prokuratury za słuszne - podaje portal tvn24.pl

Portal powołuje się na nieoficjalne informacje Polskiej Agencji Prasowej, według której sąd utrzymał w mocy zaskarżone postanowienia, podzielając w pełni stanowisko prokuratury co do potrzeby wykonania tych czynności. Obrońca Zbigniewa Maja złożył zażalenie na postanowienie prokuratury dotyczące jego zatrzymania w dn. 16 maja br., przeszukań dokonanych w jego miejscu zamieszkania oraz na postanowienie o zastosowaniu wobec niego wolnościowych środków zapobiegawczych.

Zbigniew Maj został zatrzymany przez agentów CBA w swoim domu w Kościelnej Wsi. Po trwających 5 godzin czynnościach były Komendant Główny Policji został przewieziony do prokuratury w Rzeszowie, gdzie usłyszał 10 zarzutów, m.in. „ujawnienia informacji z prowadzonych postępowań karnych oraz na temat planowanych dopiero czynności operacyjno-rozpoznawczych, co naraziło na szkodę interes publiczny oraz interes prowadzonych postępowań karnych”. Chodzi o dwie sprawy dotyczące zabójstw. Maj był wtedy Komendantem Głównym Policji.

Tego samego dnia, na polecenie Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, zatrzymano też Krzysztofa A. – byłego dyrektora Delegatury CBA w Poznaniu oraz Jacka L. – byłego dyrektora Delegatury CBA w Łodzi. Majowi zarzuca się  nakłanianie ich do przekroczenia uprawnień służbowych i ujawnienia informacji niejawnych związanych z prowadzonymi czynnościami operacyjnyno-rozpoznawczymi. Oni sami także usłyszeli zarzuty.

Po przesłuchaniu Maj został zwolniony za poręczeniem majątkowym w wysokości 3 tys. zł. Ma też zakaz opuszczania kraju. Przestępstwa zarzucane Majowi zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Zbigniew Maj był Komendantem Głównym Policji od 11 grudnia 2015 r. do 11 lutego 2016 r.  Zrezygnował po tym, jak jego nazwisko pojawiło się w kontekście śledztwa w sprawie korupcji. On sam nazwał to prowokacją, sprawą polityczna określa też swoje zatrzymanie. Obecnie jest kandydatem na Urząd prezydenta Kalisza z ramienia Stowarzyszenia „Tu i Teraz”.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/