Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Ryszarda, Zachariasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Sądy odwołują rozprawy. Apelują też, by sprawy załatwiać telefonicznie i online

Tylko pilne sprawy: dotyczące spraw rodzinnych i bezpieczeństwa dzieci, związane z wypłatą kosztów leczenia i posiedzenia aresztowe, będą rozpatrywane przez sądy. W kaliskich sądach odwołano większość zaplanowanych posiedzeń, a do budynku wpuszczane są tylko niektóre osoby. Z administracją można kontaktować się telefonicznie i online. Wszystko po to, by zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

W tryb pracy zdalnej, czyli załatwiania jak największej liczby spraw przez telefon lub online, Sąd Okręgowy w Kaliszu przeszedł w piątek, 13 marca. Oznacza to, że wszystkie zaplanowane na najbliższe dwa tygodnie rozprawy zostały odwołane. Sędziowie jednak w pracy są i zajmują się pracą papierkową i wyznaczaniem nowych terminów rozpraw, które miały odbyć się do końca marca, ale ze względu na stan wyjątkowy zostały zdjęte z wokandy. Są też przygotowani na posiedzenia pilne, a takie mogą zdarzyć się w każdej chwili. - Mam na myśli posiedzenia aresztowe, posiedzenia związane z zabezpieczeniem roszczeń związanych z rentą, z kosztami leczenia czy z widzeniami z małoletnimi. Te posiedzenia będą się odbywały - wyjaśnia Edyta Janiszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kaliszu. - Dostęp do sądu i możliwość wejścia do sądu będą miały tylko te osoby, które będą wezwane na takowe posiedzenia. Została też ograniczona praca biura obsługi interesantów do pracy zdalnej, czyli nie ma bezpośredniej obsługi. To samo jeśli chodzi o badania wyznaczone w zespole specjalistów sądowych - one też są odwołane, jak i wszystkie czynności terenowe, które sąd będzie podejmował. 

Podobnie sytuacja wygląda w Sądzie Rejonowym. Planowe rozprawy zostały odwołane i czekają na wyznaczenie nowego terminu. Działa biuro podawcze, ale też w ograniczonym do minimum zakresie. - Apelujemy do wszystkich osób, które chcą korzystać z sądu i które muszą skorzystać, żeby ograniczyły się tylko do koniecznego minimum - dodaje Anna Krysicka, prezes Sądu Rejonowego w Kaliszu. - Biuro podawcze działa, tak samo działa biuro podawcze w księgach wieczystych. Nie działają czytelnie akt, księgi można przeglądać elektronicznie. Ograniczona jest praca w terenie kuratorów, jak również przyjmowanie interesantów sądu. Oczywiście w sprawach budzących wątpliwości bądź sprawach, które wymagają natychmiastowej interwencji, sąd pracuje. 

Informacje o tym, jak działają Sąd Okręgowy i Rejonowy w Kaliszu można znaleźć na stronach internetowych tych instytucji oraz na drzwiach budynków przy al. Wolności i ul. Asnyka.

Najpilniejsze sprawy można załatwić online lub telefonicznie i najlepiej – zanim sami wybierzemy się do jednej z tych placówek - zadzwonić i upewnić się, że jest to konieczne.

AW, fot. autor, arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/