Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Sanepid rozstrzygnął konkurs na plakat. Odbierz go bezpłatnie i wywieś w witrynie sklepowej, taksówce, piekarni

Strefa maseczek, a dzięki maseczkom covid położymy na łopatki – takie przesłanie mają zwycięskie plakaty wykonane w ramach konkursu na baner przypominający o konieczności zakrywania twarzy w miejscach publicznych. Pomysłodawcą akcji była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kaliszu. Dwie najlepiej ocenione prace zostały wydrukowane i każdy kto ma ochotę zamieścić informację o konieczności noszenia maseczki w takiej właśnie formie, może plakaty odebrać siedzibie Sanepidu.

Obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej wprowadzono w kwietniu. Obecnie usta i nos musimy zakrywać nie tylko w sklepach, przychodniach czy urzędach, ale też na ulicach. Jednak nadal sporo osób nie tylko ostentacyjnie łamie przepisy, ale też agresywnie reaguje na tych, którzy zwracają im uwagę. – Potwierdzają to prowadzone przez nas kontrole – przyznaje Elżbieta Wojtyła, kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w kaliskim Sanepidzie. – Dlatego wymyśliłam konkurs. Mam nadzieję, że dzięki plakatom stworzonym nie przez naukowców, czy grafików, ale młode osoby, uda się przemówić do rozsądku chociaż części sceptyków. Nawet jeśli oni się nie boją koronawirusa to chociaż po to, by uszanowali bezpieczeństwo innych osób, które spotykają w takich miejscach.

Prace laureatów - a zwyciężczyniami zostały ex aequo:  Zofia Strzelec oraz Eleonora Kline - zostały wydrukowane przez Miasto. Plakaty pojawiły się w witrynach niektórych sklepów, ale ciągle są dostępne w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ulicy Kościuszki. Każdy, kto chciałby taki baner umieścić w swoim sklepie, kwiaciarni, piekarni, zakładzie fryzjerskim lub kosmetycznym albo na szybie taksówki, może zgłosić się właśnie tam.

AW, fot. Sanepid

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/