Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 maj 2021 Godzina:
imieniny: Karena, Beatus

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Senior "w sieci". Szkolenia dla mieszkańców czterech gmin powiatu kaliskiego

Jak wysłać maila, zarezerwować bilet do kina online, zapłacić rachunki przez internet czy zrobić zakupy za pomocą sieci, a nawet założyć konto na portalu społecznościowym? Seniorzy bardzo często boją się tego typu nowinek. W oswojeniu strachu przychodzi Fundacja Partycypacji Społecznej, która w ramach projektu „Wielkopolska Cyfrowa” przeszkoli ponad 3 tysiące Wielkopolan, także z gmin powiatu kaliskiego.

Szkolenia przeznaczone są dla osób mających minimum 65 lat i mieszkających w jednej ze 151 gmin województwa Wielkopolskiego, które zgłosiły się do udziału w projekcie. Jak zapewnia Fundacja Partycypacji Społecznej osoby, które wezmą udział w zajęciach zdobędą praktyczne umiejętności związane z wirtualnym światem. - Obsługi internetu, komputera, telefonu, tabletu i innych urządzeń IT – wymienia Agnieszka Skupio z Fundacji Partycypacji Społecznej. Będziemy kształtować kompetencje pomocne w życiu codziennym seniora takie jak: komunikacja online, e-usługi, w tym zakupy i bankowość online, usługi medyczne, e-administracja i wiele innych. W projekcie zaplanowano różne działania z seniorami i szkolenia kompetencji cyfrowych, bez egzaminów, sprawdzianów itp. Będą to projekty animacyjne – grupowe działania aktywizujące seniorów w społeczności lokalnej z wykorzystaniem funkcjonalnych kompetencji cyfrowych i narzędzi IT, np. tworzenie grup dyskusyjnych i hobbistycznych online, klubów książki, miłośników filmu, sztuki, fotografii czy też turystyki, kultury i historii lokalnej, tworzenie stron/blogów przez pasjonatów itp.

Dodatkowo senior, który będzie uczestniczył w zajęciach po zakończeniu szkolenia otrzyma tablet na własność. Sprzęt teleinformatyczny zakupiony na potrzeby realizacji projektu, zostanie przekazany najbardziej aktywnym  gminom.

Fundacja przeszkoli 3100 seniorów z Wielkopolski. W przypadku powiatu kaliskiego będą to mieszkańcy gmin: Blizanów, Koźminek, Mycielin i Żelazków. Zapisy już ruszyły. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Fundacja Partycypacji Społecznej projekt będzie realizowała przez trzy lata. Pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 (działanie 3.1 PO PC: E-Senior 65+).

AW, FPS

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/