Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 październik 2021 Godzina:
imieniny: Lubomira, Lutosław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Narodowy Spis Powszechny dobiega końca! Spisz się w ratuszu lub w Spisobie, pomogą w tym urzędnicy

30 września mija termin dopełnienia obowiązku w postaci udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. Ratusz zaprasza mieszkańców, którzy jeszcze tego nie zrobili, w sobotę 25 września. W pokoju nr 17 oraz na parterze urzędu, w godz. 8.00 – 18.00, urzędnicy Gminnego Biura Spisowego pomogą wypełnić formularz spisowy. Ponadto w poniedziałek 27 września między 8.30 a 10. 30 przed ratuszem stanie Spisobus - NSP 2021.

Do 30 września w Kaliszu działać będą także dwa Mobilne Punkty Spisowe. Pierwszy w siedzibie ZUS przy ul. Konopnickiej 31, a drugi w Biurze Obsługi Interesantów przy ulicy Kościuszki 1a. Godziny dla obu są takie same - od 10:00 do 14:00. Osoby, które nie dopełniły jeszcze tego obowiązku mogą liczyć na pomoc urzędników.

Aby wziąć udział w spisie, mieszkaniec musi znać swój nr PESEL oraz nazwisko panieńskie matki, a także - w przypadku spisywania kolejnych współlokatorów - również ich numery PESEL.

Istnieje wiele możliwości zrealizowania obowiązku spisowego. Najszybciej i najwygodniej można zrobić to przez Internet - wypełniając formularz online na https://spis.gov.pl/, zajmie to tylko kilka minut. Można również zadzwonić pod numer 22 279 99 99. Z takich form udziału w spisie można skorzystać tylko do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz. Rachmistrzowie spisowi przeprowadzają wywiady bezpośrednie oraz wywiady telefoniczne. Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet lub telefon za pośrednictwem infolinii spisowej.

W przypadku wywiadów telefonicznych, niezależnie od województwa, rachmistrzowie dzwonią wyłącznie z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Rachmistrz może również zapukać do drzwi naszego mieszkania w celu przeprowadzenia wywiadu bezpośredniego. Wówczas należy sprawdzić tożsamość rachmistrza.

To już ostatni dzwonek! Spis trwa do końca września. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna do 5 tys. zł. 

RED, fot. KPM

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/