Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Slalom od drogowców ZDJĘCIA

Ile dziur można wyciąć na kilkusetmetrowym odcinku? I ile pachołków na nim ustawić? - pyta nasz czytelnik i jako odpowiedź dołącza zdjęcia zrobione na krótkim fragmencie ul. Zachodniej. W sobotę drogowcy postanowili sprawdzić refleks i umiejętności kierowców i stworzyli tam slalom. Dziury to oczywiście efekt zimy, a ich łatanie, zamiast naprawy całej arterii, która prosi się o to od lat, to efekt braku pieniędzy na remonty dróg osiedlowych. A środków na ten cel w miejskiej kasie jest jeszcze mniej niż w roku ubiegłym.

Pierwsze utrudnienia na kierowców czekają na wysokości stacji benzynowej, na skrzyżowaniu Zachodniej z Wrocławską. Tutaj jest kilka dziur, w niektórych ustawiono pachołki. Kolejny slalom drogowcy zafundowali przy fabryce mebli i na wysokości ogródków działkowych. - I to na weekend, kiedy ruch na tej ulicy jest większy niż normalnie, bo oprócz samych mieszkańców tej części miasta korzystają z niej także jadący na giełdę - pisze do nas w mailu czytelnik portalu faktykaliskie.pl. - Do tego nie każda dziura jest oznakowana. Niektóre są tak blisko siebie, że nawet trudno je ominąć. Jadąc wieczorem, możemy być pewni, że w jedną z nich wpadniemy. Rozumiem dziury, ale takie coś naprawia się od razu, a nie zostawia na kilka dni.

Zachodnia i łącząca się z nią Romańska to jedne z gorszych ulic w naszym mieście. Dziura na dziurze, po każdej kolejnej zimie, oznacza, że tak naprawdę obie są jedną wielką łatą, do tego często z wybojami i spadami. Dlatego w ubiegłym roku Rada Sołectwa Sulisławice, przez które przebiegają ulice, jako pierwsza w naszym mieście złożyła projekt inicjatywy uchwałodawczej o remont zniszczonych kilkunastu kilometrów. Rada Miejska się zgodziła, ale na generalną naprawę mieszkańcy oraz kierowcy jadący w kierunku Grabowa nad Prosną czy właśnie na Giełdę Kaliską, mogą liczyć dopiero za kilka lat. Teraz nie ma na to pieniędzy.

AW, zdjęcia czytelnik portalu faktykaliskie.pl 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/