Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Ślubuję Ci miłość, wierność i.... W dobie pandemii koronawirusa kameralna uroczystość czy zmiana terminu?

Większość ten dzień chce świętować w gronie rodziny – dalszej i bliższej, przyjaciół i znajomych i dzielić się swoim szczęściem z jak największą liczbą osób. Śluby bardzo kameralne i brak przyjęcia po ceremonii to rzadkość, ale sytuacja epidemiologiczna wymusza zmianę planów i w tym przypadku albo rezygnację z bogatej otoczki, albo przełożenie terminu. I taką opcje wybrała część kaliszan, którzy planowali ślub na koniec marca i w kwietniu.

Ślub może się odbyć, ale w bardzo ograniczonym gronie. Zgodnie z nowymi przepisami bezpieczeństwa epidemiologicznego, w Urzędzie Stanu Cywilnego może zjawić się 5 osób. Do tego urzędnik udzielający ślubu. – Mamy kilka ślubów zaplanowanych na przełom marca i kwietnia, więc przyszli małżonkowie dzwonią i dopytują o szczegóły – informuje Ewa Korach, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kaliszu. – Wyjaśniamy, że ceremonia może się odbyć, ale w ograniczonym gronie oraz że przed budynkiem nie mogą czekać bliscy z życzeniami, bo zgodnie z przepisami obowiązuje zakaz zgromadzeń. Wszyscy reagują spokojnie i ze zrozumieniem, chociaż część par zrezygnowała ze ślubu w najbliższym czasie.

W ostatnią sobotę marca miały odbyć się cztery wesela. Jedna para zrezygnowała. W pierwszą sobotę kwietnia odbędą się dwie ceremonie. W święta, które są jednymi z ulubionych terminów nowożeńców, w USC miały być dwa śluby, ale także jedna z par zrezygnowała. Tydzień później sakramentalne „tak” powie sobie sześć osób, czyli trzy pary. Dwie ze ślubu w tym terminie zrezygnowały.

Osoby, które zawarcie związku małżeńskiego planują na koniec kwietnia jeszcze raczej decyzji nie podjęły i czekają na rozwój wypadków. Z czterech zaplanowanych ślubów wszystkie są aktualne.

Takie same przepisy, ograniczające liczbę uczestników, obowiązują też ceremonie kościelne, a tych każdego roku jest w okresie wiosennym, a szczególnie świąt Wielkiej Nocy zdecydowanie więcej. Nawet kilkadziesiąt w całym mieście. 

AW, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/