Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mirabella, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Śmierć w bocianim gnieździe WIDEO

Najmłodszy z pięciorga boćków, które w tym roku wykluły się w przygodzickim gnieździe, nie przeżył. Kilka dni temu martwego malucha, nazwanego przez internautów Kruszynką, rodzice wyrzucili z gniazda. Niestety jeden z czterech pozostałych boćków też słabnie. Pozostałe, jak na razie, są żywotne, szybko rosną i ich zdrowiu nie powinno nic zagrozić.

Internauci w połowie czerwca zaczęli informować na forum, że najmłodszy z boćków dziwnie się zachowuje. Pisali, że jest osłabiony, mniej aktywny od starszego rodzeństwa i ma problemy z oddychaniem. Często łapczywie łapał powietrze, otwierając dziób. Kruszynka, jak ochrzcili ją forumowicze podglądający życie bocianiej rodziny dzięki kamerom zamontowanym przy gnieździe, zdechła. Sytuację pogorszył intensywny deszcz padający w połowie miesiąca. Cała piątka potomstwa Przygody i Dziedzica mocno przemokła. Z boćkiem z godziny na godzinę było coraz gorzej.

Jak napisała internautka o niku agata66 „Starszak na chwilę się przesunął i odsłonił fragment Kruszynki. Już nie widać, żeby oddychała, a skrzydełko leży wzdłuż tułowia na gnieździe. Wielka szkoda. Maluszek odszedł w 24. dniu życia. Do końca miałam nadzieję, że mu się uda, zwłaszcza, że rodzice stale dobrze go traktowali, nie wykazując żadnych zachowań w kierunku eliminacji mniejszego i słabszego pisklęcia”.   

Kruszynka jeszcze przez kilka godzin leżała w gnieździe. Martwe pisklę zostało usunięte dzień później, w nocy, przez jednego z rodziców. Ten moment został nagrany przez jedną z internautek.

W gnieździe są jeszcze cztery boćki. Jeden z nich zaczyna mieć dolegliwości podobne do Kruszynki. Pozostałe pisklaki jak na razie mają się dobrze.

AW, zdjęcia bocianyzprzygdzic.pun.pl

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/