Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 październik 2021 Godzina:
imieniny: Glikeria, Sewer

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Spór o piejącego nad ranem koguta. Do akcji wkroczyła policja. „Kogut nie robił tego umyślnie”

O zakłócanie ciszy nocnej oskarżył swojego sąsiada – a właściwie jego koguta – mieszkaniec Roszkowa w powiecie jarocińskim. Sprawę zgłosił policji, a ta zawiadomienie przyjęła, przeprowadziła czynności i sprawę umorzyła. Powód? – Kogut nie robił tego umyślnie – uznali funkcjonariusze.

Zgłaszający graniczy z sąsiadem od 7 lat. Ten drugi mieszka w Roszkowie od 27 i od zawsze hoduje zwierzęta. Między innymi koguta, którego „wybrykami” musiała się zająć jarocińska policja.

W lipcu br. mieszkaniec wsi w gminie Jarocin złożył zawiadomienie o zakłócaniu mu ciszy i spokoju nocnego przez koguta sąsiada. Kogut podobno regularnie o 3.00 w nocy pieje, przez co pan się nie wysypiał – mówi portalowi faktykaliskie.pl st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy jarocińskiej policji.

Policja zawiadomienie przyjęła, na miejsce udał się dzielnicowy, obejrzał kurnik i rozpytał sąsiadów. Ostatecznie sprawa została umorzona. Powód?

Kogut nie robił tego umyślnie, a jeżeli chodzi o zakłócanie spoczynku, spokoju nocnego musi być umyślność – dodaje st. asp. Agnieszka Zaworska.

Kilka lat temu podobna sytuacja miała miejsce w Gołuchowie w powiecie pleszewskim. Część mieszkańców poskarżyła się policji, że koguty hodowane przez 66-latkę pieją o 4.00 rano i nie dają spać. Policja pouczyła kobietę, by uspokoiła swój inwentarz, ale perswazja nie pomogła. Funkcjonariusze sięgnęli więc po broń ostateczną.

66-latka za zakłócanie ciszy nocnej, zgodnie z kodeksem wykroczeń, została ukarana mandatem w wysokości 100 zł. Funkcjonariusze zobowiązali ją też, by drób trzymała w warunkach nieuciążliwych dla sąsiadów – wyjaśniała wówczas  mł. asp. Monika Kołaska, oficer prasowy policji w Pleszewie.

Ostatecznie ta sprawa skończyła się tragicznie. Dla kogutów, które w swej bezradności gospodyni zabiła.

MIK, fot. pixabay

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/