Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Strajk nauczycieli zawieszony od soboty!

Związek Nauczycielstwa Polskiego podjął decyzję o zawieszeniu strajku od soboty, 27 kwietnia. Ogłosił ją o godzinie 13.00 w czwartek Sławomir Broniarz, szef Związku.

Broniarz uzasadnił to dobrem maturzystów. – (Strajk – red.) Mógłby być prowadzony także w czasie matur i nie zdołalibyście państwo - to jest adresowane do rządu i pana premiera Morawieckiego - rozwiązać tego problemu. Nie bylibyście bowiem w stanie zastąpić nas, nauczycieli podczas tego egzaminu, mimo że ryzykowaliście także dobro uczniów. Nie wzięliście za nich odpowiedzialności – mówił na konferencji prasowej Sławomir Broniarz. - Tę odpowiedzialność musieliśmy wziąć za uczniów my, nauczyciele, dyrektorzy szkół, a także rodzice i uczniowie, którzy nas w tym działaniu, w tej decyzji wspomagali – dodał.

Szef związku wyjaśnił, że decyzję o zawieszeniu strajku pojęto w porozumieniu z uczniami i rodzicami, by zapewnić uczniom warunki do zakończenia nauki, jednak nie oznacza ona końca tego protestu. - Panie premierze Morawiecki, dajemy panu czas do września, czekamy na konkretne rozwiązania - powiedział Broniarz, zwracając się do szefa rządu.

Ogólnopolski strajk, zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych, rozpoczął się 8 kwietnia. W przystąpiły do niego 33 placówki oświatowe – w sumie około 1060 nauczycieli, czyli 82% kadry oraz 42 pracowników niepedagogicznych tj. 12% kadry. Z czasem protestujący zaczęli się wykruszać. Dane z minionej środy, 24 kwietnia mówią o 650 protestujących nauczycielach (55%) i 6 pracownikach niepedagogicznych (2%).

MIK, fot. arch. 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/