Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Sukces gimnazjalistek w konkursie „Trzymaj Formę!” ZDJĘCIA

Sześć uczennic z Kalisza i powiatu kaliskiego będzie reprezentować Wielkopolskę w drugim etapie Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia, organizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”. O awans walczyły 6 373 osoby z całej Polski. Udało się to jedynie 165.

W tym gronie znalazły się nasze dziewczyny, choć konkurencja była ogromna. Rekordowa była już liczba zgłoszeń – 7 538 osób, w tym 977 uczniów z Wielkopolski. Do pierwszego etapu konkursu, po weryfikacji formalnej zgłoszeń, zakwalifikowanych zostało 6 373 gimnazjalistów z 639 szkół gimnazjalnych. W Wielkopolsce o drugi etap walczyło 751 uczestników.

Ostatecznie, decyzją Komisji Konkursowej, na wyższy szczebel zakwalifikowało się 165 uczniów z całej Polski, w tym 22 z naszego województwa, którzy uzyskali najwyższe wyniki powyżej 75% możliwej do zdobycia liczby punktów. Takim sukcesem mogą pochwalić się m.in.: Alicja  Korczyńska (Gimnazjum w Zbiersku); Martyna Pawelec (Gimnazjum w Zbiersku); Martyna  Pietrzak (Gimnazjum w Zbiersku); Zuzanna Szwedek (Gimnazjum w Zbiersku); Nicola Włodarczyk (Gimnazjum w Zbiersku) oraz Katarzyna Krawczyk (Gimnazjum nr 1 im. Prymasa Tysiąclecia w Kaliszu).

Etap powiatowy przeprowadzono w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu, w formie testu wiedzy online za pośrednictwem Internetowego Systemu Konkursowego. Za prawidłowy przebieg konkursu odpowiedzialni byli: Elżbieta Wojtyła kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Kaliszu, Małgorzata Kołodziej, kierownik Działu Gromadzenia Zbiorów PBP KP w Kaliszu oraz Jarosław Kołodziej, informatyk z PSSE w Kaliszu. Uczestniczki konkursu, wraz z opiekunami: Mirosławą Słomianną i Michałem Żukowskim, miały okazję zwiedzać bibliotekę, zapoznać się z jej zbiorami oraz obejrzeć wystawę okolicznościową „Wielkanocne pocztówki”, zaprezentowaną przez Mariannę Marciniak.  

 

MIK, fot. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kaliszu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/