Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Sukces kaliskiej „Dziewiętnastki”

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 19 znalazła się w gronie 16 Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą.

Szkoła wzięła udział w konkursie grantowym Ośrodka Rozwoju Edukacji, realizującego projekt „Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą”. Edukacja włączająca to sposób organizacji edukacji uwzględniający różnorodność uczniów wynikającą z niepełnosprawności, z jednoczesnym dostosowaniem systemu szkolnego do indywidualnego tempa nauki, uzdolnień, trudności każdego ucznia.

24 czerwca na stronach ORE została opublikowana lista rankingowa. Na tej liście oferta kaliskiej placówki jest jedyną ocenioną pozytywnie w Wielkopolsce i jedną z trzech ofert pozytywnie ocenionych ze wskazanym zakresem wsparcia komunikacja wspomagająca i alternatywna (AAC). Wniosek spełnił wymagane kryteria konkursu i został zakwalifikowany do uzyskania grantu. 

W sumie Komisja Konkursowa rozpatrzyła i oceniła 35 wniosków aplikacyjnych. 32 wnioski zostały skierowane do oceny merytorycznej. Na etapie oceny formalnej 3 wnioski otrzymały ocenę negatywną. W wyniku przeprowadzonej oceny merytorycznej 16 wniosków zostało wskazanych do otrzymania grantu. 4 wnioski uzyskały ocenę pozytywną i znalazły się na liście rezerwowej. 12 wniosków zostało ocenionych negatywnie. W kolejnym etapie zostanie przygotowana dokumentacja i podpisane umowy z Grantobiorcami.

RED, kalisz.pl, fot. arch.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/