Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 październik 2021 Godzina:
imieniny: Marita, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Szczepienia dla dziennikarzy. Apel posłanki Joanny Lichockiej

Reporterzy, którzy pracują na pierwszej linii frontu powinni być jak najszybciej zaszczepieni – uważa posłanka PiS, Joanna Lichocka, wieloletnia dziennikarka. Swój apel umieściła na portalu niezależna.pl po tym, jak publicysta Piotr Semka, zakażony koronawirusem trafił do szpitala. Jego stan jest ciężki.

Wczoraj obiegła nas bardzo smutna wiadomość. Nasz kolega Piotr Semka jest poważnie chory i w stanie ciężkim został podłączony do respiratora. Wszyscy się za niego, za jego szczęśliwy powrót do zdrowia, modlimy. Pandemia przybiera na sile i pokazuje, jak jest – koronawirus jest groźny! – pisze Joanna Lichocka.

Posłanka w ostatnich tygodniach kilka razy nieoficjalnie zwracała się do szefa KPRM, ministra Michała Dworczyka, o rozszerzenie programu szczepień na dziennikarzy. Teraz apeluje o to oficjalnie.

Przeprowadźmy szczepienia dziennikarzy pracujących na pierwszej linii! Niech redaktorzy naczelni wyznaczą tych, którzy są najbardziej narażeni na kontakty społeczne podczas swojej pracy. To nie będzie lista obejmująca wiele tysięcy osób. To oczywista oczywistość, że dziennikarze, fotoreporterzy, redaktorzy opierają się w pracy na kontaktach międzyludzkich, zbierają informacje, muszą być na miejscu wydarzeń, by je rzetelnie relacjonować – i powinniśmy także ich chronić. Dlatego raz jeszcze zwracam się do Rady Medycznej przy premierze, do ministra zdrowia, niech rozważą Państwo, czy nie można tych kilkaset osób, które codziennie pracują z narażeniem zdrowia po to, byśmy wiedzieli, co się dzieje, otoczyć taką opieką polskiego państwa.

Jedna z ostatnich konferencji prasowych w Kaliszu...

Jak na razie nie ma odpowiedzi rządu na ten apel.

Przygotowujemy szereg zmian organizacyjnych w Narodowym Programie Szczepień, a także pewne zmiany merytoryczne; zapewne te nowe rozwiązania przedstawimy na początku przyszłego tygodnia - powiedział szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Wszystko zależy od dostaw od producentów szczepionek. Kolejną grupą zawodową, która po medykach i nauczycielach priorytetowo została objęta szczepieniami są służby mundurowe. Ich szczepienia rozpoczęły się w środę, 24 marca.

***

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/