Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Szkoły stanęły. Kaliscy nauczyciele strajkują ZDJĘCIA

Przyszli do swoich placówek, ale nie wykonują zadań służbowych. Nauczyciele większości kaliskich placówek oświatowych przystąpili dziś do ogólnopolskiego strajku. Szkoły świecą pustkami.

Puste korytarze są m.in. w kaliskiej „17” na osiedlu Dobrzec. Tam do pracy stawiło się z rana około 60 nauczycieli. Siedzą w pokoju i nauczycielskim i rozmawiają.

Atmosfera jest kiepska, pracownicy oświaty są rozgoryczeni i sfrustrowani – nie tylko zarobkami, ale sytuacją w oświacie w ogóle. Mówią m.in. o braku nakładów finansowych chociażby na pomoce dydaktyczne. „Siedemnastka” jest szkołą integracyjną; według relacji nauczycieli wiele materiałów do pracy z dziećmi zmuszeni są kupować za własne pieniądze.

Dziś dzieci w szkole praktycznie nie ma. Z rana pojawiło się ich czworo, znalazły opiekę w świetlicy. Dyrekcja jest wdzięczna rodzicom za wyrozumiałość.

Podobnie jest w „Koperniku”, choć ta szkoła - jako jedna z niewielu w Kaliszu – do akcji nie przystąpiła. Powód to brak jednego dokumentu, który uniemożliwia przeprowadzenie legalnego strajku. Informacja, którą nauczycielom przekazano w piątek wywołała w środowisku ogromne emocje (więcej piszemy o tym tutaj). Dziś powinni więc być w pracy, ale… zachorowali. Wspierają ich także uczniowie. Korytarze świecą pustkami…

Według danych potwierdzonych nam dzisiaj przez Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Kaliszu, udział w strajku zadeklarowało 34 spośród 49 miejskich placówek oświatowych. – Cały czas zbieramy informacje, jak wygląda sytuacja – mówi Jacek Michalski, prezes ZNP w Kaliszu.

W terenie są także nasi reporterzy, wkrótce więcej informacji. A rodzicom przypominamy, że swoje pociechy mogą oddać pod opiekę wykwalifikowanej kadry, która czeka w kilku instytucjach na terenie miasta. Wykaz tych miejsc i proponowanych zajęć znajduje się tutaj.

MIK, AW, fot. AG  

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/