Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 30 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Tak będzie wyglądała najnowocześniejsza biblioteka w Kaliszu WIZUALIZACJE

Przestronna, przystosowana do obsługi osób niepełnosprawnych, z nowoczesną aranżacją wnętrza i obrazami studentów Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego na ścianach. Tak będzie wyglądała filia biblioteki nr 9 przy ulicy Serbinowskiej 1a. Właśnie ruszył kapitalny remont placówki. – Ze starej biblioteki zostaną tylko ściany. Wymienione będzie dosłownie wszystko – zapowiada Karena Łuszczykiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu.

Placówka nie była modernizowana od wielu, wielu lat. – Tak naprawdę wstyd było obsługiwać w niej czytelników – przyznaje Karena Łuszczykiewicz, zastępca Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adana Asnyka w Kaliszu. Za kilka miesięcy stanie się wizytówką naszego miasta. 1 sierpnia ruszył kapitalny remont placówki, która odnowiona zostanie od podstaw. – Ze starej biblioteki zostaną gołe ściany. Wymienione będą podłogi, instalacje, meble – dosłownie wszystko – dodaje Karena Łuszczykiewicz.

Biblioteka zyska nowoczesną aranżację, pojawią się nowe meble i wygodne fotele dla czytelników. Nowością będą stanowiska komputerowe do przeszukiwania księgozbioru. Będzie to też jedyna filia w Kaliszu, na której ścianach zawisną obrazy namalowane specjalnie dla niej. - Specjalnie na nową odsłonę biblioteki, Wydział Pedagogiczno – Artystyczny UAM-u, pod okiem profesora Macieja Guźniczaka, przygotowuje dwa obrazy. Jeden zawiśnie w części dla dorosłych i ma nawiązywać do „Nocy i Dni”, a drugi umieszczony zostanie w oddziale dziecięcym i wykonany zostanie w oparciu o malunki samych dzieci – zdradza Karena Łuszczykiewicz.

Po remoncie biblioteka przystosowana zostanie do obsługi osób niepełnosprawnych. Docelowo na tyłach budynku, w którym mieści filia ma powstać przeszklona winda na I piętro. Prace potrwają prawdopodobnie do końca tego roku. Stali czytelnicy mogą korzystać z filii nr 2 przy ul. Serbinowskiej 25 i filii nr 16 przy ul. H. Sawickiej 15, a wypożyczone wcześniej książki zwracać do Biblioteki Głównej przy ulicy Legionów 66.

Filia biblioteki przy ul. Serbinowskiej jest jedną z największych w Kaliszu, posiadającą 35 758 pozycji książkowych na powierzchni użytkowej 180 m2. Jest jedną z trzech filii, która posiada wyodrębniony oddział dziecięcy i jedyną, która prowadzi gry planszowe dla najmłodszych. Tutaj także prowadzony jest teatrzyk kamishibai. Za kilka miesięcy będzie najnowocześniejszą biblioteką publiczną w naszym mieście.

Inwestycję finansuje Miasto Kalisz.

MIK, TD, wizualizacje: Łukasz Janowski

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/