Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Tak ma wyglądać Dom Matki Teresy na Ogrodach. Fundacja Mocni Miłością prosi o wparcie WIZUALIZACJE

Będzie sprawował opiekę nad osobami starszymi i samotnymi. Na osiedlu Ogrody powstanie Dom Matki Teresy - pierwsza tego typu niekomercyjna placówka w Kaliszu. Fundacja Mocni Miłością, które realizuje tę inwestycję, zwraca się o wsparcie finansowe.

- Na co dzień opiekujemy się przewlekle chorymi oraz osobami starszymi i samotnymi w ich domach. Każdego dnia odkrywamy, że nasi podopieczni są cudownymi ludźmi z indywidualnymi historiami, naznaczonymi bogatym doświadczeniem, pięknem i pełnią przeżytego życia, ale i krzyżem, z którym trudno im się nierzadko pogodzić. W tym wszystkim najtrudniejsza jest dla nich samotność oraz poczucie, że są już nieużyteczni i zdani na łaskę innych. Poprzez kontakt z nimi, wiemy jak wiele mogą nam dać swoją obecnością – pisze o swojej misji Fundacja.

Stąd kilka lat temu zrodził się pomysł, by stworzyć placówkę dedykowaną wyłącznie takim osobom. - Naszym marzeniem jest stworzenie dla nich Domu Matki Teresy, z rodzinną atmosferą, w którym będą czuć się jak u siebie, otoczeni miłością i profesjonalną opieką – informuje Fundacja. - Na dwóch piętrach chcemy zapewnić opiekę sześćdziesięciu osobom, całodobową bądź dzienną, w zależności od indywidualnych potrzeb. Miejsce to będzie łączyć cechy profesjonalnej placówki medycznej z ciepłem domowego ogniska, w którym chorzy odnajdą ulgę w cierpieniu fizycznym i duchowym. Będzie to pierwsza tego typu niekomercyjna placówka w Kaliszu.

Aktualnie Fundacja Mocni Miłością jest w trakcie domykania formalności dotyczących pozwolenia na budowę, a architekt wykonuje projekty branżowe. Budowa mogłaby ruszyć wkrótce, jednak inwestycja wymaga dużych nakładów finansowych. - Szacowany koszt prac poziomu zero to przedział 500 000 - 600 000 złotych. Mamy znaczącą część tej sumy, ale potrzeba jeszcze drugie tyle – informuje inwestor.

- Prosimy o pomoc, bo nasi „przyjaciele z dzieciństwa” (sąsiadka, która przygarniała po szkole, ciocia, która zabierała na lody) teraz samotnie siedzą w domach bezradni i patrzą smutno w okno… I mają proste marzenia: żeby ktoś zapukał do drzwi, wypił filiżankę herbaty z ciasteczkiem, potrzymał za rękę, czy pomógł wyjść na spacer. Uśmiech i wdzięczność wyrażona przez nich w rozmaity sposób jest świadectwem, że my – jesteśmy potrzebni im, a oni – nam – zwraca się z apelem o wsparcie Fundacja Mocni Miłością.

Dowolną kwotę można wpłacić na konto Fundacji MOCNI MIŁOŚCIĄ 33 2490 0005 0000 4530 53 45 2114

Można tego dokonać również na stronie: www.mocnimiloscia.pl/wesprzyj-nasze-projekty

MIK, zdjęcia: Fundacja Mocni Miłością

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/