Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

„Tak się nie da żyć!” Od czwartku część gminy Lisków nie ma prądu

To nieprawda, że Energa uporała się z awariami – twierdzą mieszkańcy części gminy Lisków. Prądu nie mają od czasu orkanu Ksawery i jak mówią, według operatora tak ma być aż do… soboty. W najtrudniejszej sytuacji są hodowcy zwierząt.

Nie dość, że bez elektryczności im samym trudno się żyje, to zmartwienie mają podwójne. - Prowadzę działalność rolniczą i jak wielu sąsiadów, mam ogromne problemy z przygotowaniem paszy dla zwierząt, nie mam ogrzewania, ciepłej wody itd. – pisze w mailu do redakcji mieszkaniec Trzebieni w gminie Lisków, Łukasz. Ludzie są oburzeni oświadczeniem Energi, jakoby w powiecie kaliskim przywrócono prąd. Według czytelników naszego portalu, elektryczności nie mają mieszkańcy m.in. : Ciepielewa, Ciepielewa Pierwszego, Trzebieni Kolonia czy Bud Liskowskich. - Tak się nie da żyć! – żali się jedna z kobiet. – Od czwartku jesteśmy bez elektryczności. To są duże miejscowości, wiele rodzin. Ludzie sami kupują agregaty prądotwórcze, bo jakoś muszą funkcjonować. Co gorsza – powiedziano nam w Enerdze, że teraz nie mają kim pracować i zasilanie przywrócą dopiero w najbliższą sobotę!

Energa broni się, że w komunikacje o odwołaniu awarii masowej wspominała o pewnych kłopotach, które mogą jeszcze wystąpić. - Informowaliśmy w niedzielę wieczorem o możliwości wystąpienia miejscowych braków zasilania na liniach niskiego napięcia. Zaznaczyliśmy przy tym, że nie wszystkie muszą być związane z orkanem Ksawery. W niektórych regionach dotkniętych przez orkan mają też miejsce wylączenia planowane - informuje Andrzej Lis-Radomski z Biura prasowego Grupy Energa. O braku elektryczności w części gminy Lisków Energa nie miała jednak wiedzy, choć po naszej interwencji potwierdza, że problem jest. - Według naszych systemów monitorujących, po przywróceniu zasilania na liniach średniego napięcia i w stacjach transformatorowych mieszkańcy wskazanych miejscowości powinni mieć prąd. We wskazanym rejonie pracują już nasze ekipy monterskie, które zweryfikują, co dokładnie jest źródłem braku prądu u mieszkańców wymienionych miejscowości oraz ilu dokładnie odbiorców dotyczy ten problem, a przede wszystkim sukcesywnie usuwać będą stwierdzone awarie – zapewnia Andrzej Lis-Radomski.

Energa zachęca odbiorców, którzy doświadczają jakichkolwiek awarii bądź braków zasilania, do zgłaszania ich za pośrednictwem infolinii 801 404 404 bądź przez formularz dostępny na stronie internetowej spółki.

MIK, fot. Energa Operator

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/