Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Ryszarda, Zachariasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Tak tworzył 25-letni Adam Nowicki. Prace zmarłego kaliszanina w CKiS ZDJĘCIA

Był doceniany przez znawców sztuki, miał talent i całą przyszłość przed sobą. Niestety zmarł nagle, a okoliczności jego śmierci jeszcze nie zostały wyjaśnione. Teraz jest okazja, żeby wspomnieć młodego artystę Adama Nowickiego, podziwiając jego prace w rodzinnym Kaliszu. Jego przenikliwe, nieco mroczne i wyjątkowe prace zawisły w Centrum Kultury i Sztuki. Wernisaż wystawy poświęconej jego pamięci odbędzie się w poniedziałek, 20 czerwca o godzinie 18.00.

Adam Nowicki to artysta młodego pokolenia. Od najmłodszych lat pasjonował się sztuką, co zaowocowało wyborem kształcenia artystycznego już na poziomie licealnym. Uczęszczał do Liceum Plastycznego w Kaliszu. Od 2011 roku studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Najbardziej cenił techniki cyfrowe i litografię. Wykorzystywał światło i cień, zestawiał ze sobą kontrastowe barwy, nadając przez to pracom nieco mrocznego, niepokojącego klimatu. Wydźwięk sztuki, którą tworzył jest wielowymiarowy, pozostawia odbiorcy szerokie pole do interpretacji. - Był bardzo dobrze ocenianym młodym artystą, dobrze rokującym twórcą plastykiem. Wystawa była prezentowana już w Łodzi na jego uczelni. Stwierdziliśmy, że mimo faktu, iż Kalisz nie zdążył go docenić, tak jak cały świat, bo zabrakło mu tego czasu powinniśmy tym bardziej kaliszanom pokazać, ile ten mężczyzna miał w sobie potencjału – mówi Dariusz Grodziński, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

25-letni Adam zmarł w styczniu tego roku. Dokładnie miesiąc po tym, jak trafił z bólem w prawej pachwinie nogi do lekarza w Łodzi. Po powrocie do Kalisza trzy dni z rzędu jeździł na Szpitalny Oddział Ratunkowy kaliskiego szpitala. Dopiero podczas czwartej wizyty na ostrym dyżurze postawiono trafną diagnozę: zakrzepica żylna.

Chłopak rozpoczął leczenie na kardiologii. Po dwóch tygodniach został wypisany do domu i tam nagle zmarł. Zdaniem matki Adama winna jest kompletna ignorancja i zaniedbania kaliskiego szpitala. W sprawie śmierci młodego artysty toczy się obecnie śledztwo. Więcej o tej sprawie piszemy TUTAJ.

ESA, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/