Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Teraz dyrektor administracyjny. Były wojewoda zatrudniony przez Akademię Kaliską

Z kierowania województwem do zarządzania administracją. Odwołany kilka tygodni temu ze stanowiska wojewody Łukasz Mikołajczyk, został zatrudniony jako dyrektor administracyjny w Akademii Kaliskiej, gdzie także wykłada. Stanowisko na uczelni było, ale nie było obsadzone, a do powierzenia go właśnie odwołanemu politykowi rektora skłonić miały dwa telefony.

Były wojewoda wielkopolski funkcję dyrektora administracyjnego w Akademii Kaliskiej objął 1 marca. Decyzję o powierzeniu mu dodatkowych – obok wykładów - obowiązków podjął rektor. - Łukasza Mikołajczyka znam z prac senackich, był kompetentnym senatorem zaangażowanym w prace dotyczące polskich uczelni – wyjaśnia Andrzej Wojtyła i dodaje, że argumentem, który dodatkowo go przekonał, były dwa telefony. -  Pierwszy od prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, który chciał zatrudnić Łukasza Mikołajczyka na stanowisku wiceprezydenta. Zapytał, czy ja też mam plany zatrudnienia go, więc odpowiedziałem, że chciałbym, ale to zależy od wojewody. Otrzymałem też  sms od Adama Pawlickiego, burmistrza Jarocina, który napisał, że jeśli zatrudnię wojewodę to będzie oznaczało, że przebiłem jego ofertę i będę mieć gościa kompetentnego. I te dwie wiadomości mnie do tego przekonały – zdradza rektor.

Fakt, że Łukasz Mikołajczyk zarządzał całym województwem, więc wiedzę o administracji posiada, a dodatkowo był dobrze oceniany przez wszystkich samorządowców, to dodatkowe atuty. Były przedstawiciel premiera w Wielkopolsce od lat jest też wykładowcą w  Akademii Kaliskiej i nadal będzie przekazywać swoją wiedzę studentom.

Łukasz Mikołajczyk wojewodą został w 2019 roku. Stanowisko pełnił do grudnia ub.r. Został odwołany na wniosek szefa MSWiA, ponieważ pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego polityk nie unieważnił decyzji w sprawie budowy tzw. zamku w Stobnicy, na terenie Puszczy Noteckiej. Inwestorzy kontrowersyjnego przedsięwzięcia usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Były wojewoda stwierdził, że zezwolenie naruszało prawo, ale nie ma możliwości unieważnienia go WIĘCEJ.

W jego obronie list do Mateusza Morawickiego napisali wszyscy wielkopolscy starostowie, którzy przekonywali premiera, że jedna decyzja wojewody nie może zaważyć na jego dobrej pracy i chęci współpracy ze wszystkimi WIĘCEJ.

Bez skutku. Łukasza Mikołajczyka w styczniu zastąpił Michał Zieliński. Nowy wojewoda wcześniej kierował ARiMR w Wielkopolsce.

AW, fot. archiwum WUW

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/