Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mirabella, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Teraz rozliczy cię skarbówka. Rewolucyjne zmiany w PIT

PIT – wielu osobom na dźwięk tego słowa robi się słabo. I to nie tylko ze względu na konieczność płacenia podatków, ale przede wszystkim rozliczenia. A moment, w którym musimy stawić czoła tabelkom zbliża się nieubłaganie. Dobra wiadomość jest taka, że od tego roku ma być łatwiej. Wystarczy wejść na stronę internetową i sprawdzić gotowe rozliczenie, które przygotuje za nas skarbówka. Wystarczy je tylko zatwierdzić.

Chodzi o PIT – 37 i PIT - 38. Rozliczenie przygotuje Urząd Skarbowy i umieści na platformie e-PIT. Podatnik będzie mieć do niego wgląd od 15 lutego. - Teraz podatnik nie będzie musiał składać zeznania, ponieważ dokona tego Urząd Skarbowy - wyjaśnia Piotr Walencik z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Kaliszu. - PIT-y będą dostępne na stronie internetowej podatki.gov.pl i tam każdy z nas będzie mógł zajrzeć, przejrzeć swoje oświadczenie i zatwierdzić zawarte tam dane bądź je odrzucić.  

Pracodawca w dalszym ciągu musi dostarczyć pracownikowi PIT-11 czy PIT-8c. Ma na to czas do końca lutego. Na podstawie tych dokumentów podatnik będzie mógł zweryfikować poprawność danych, a następnie zatwierdzić je, uaktualnić lub odrzucić. 

Informacje zawarte w naszych rozliczeniach z poprzednich lat, np. należne nam zniżki czy przekazany 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego, zostaną automatycznie uwzględniane przy przygotowaniu rozliczenia rocznego w tym roku. Wszystkie te dane będzie można zmienić na platformie Twój e-PIT. - Dla osób, które będą miały jakieś wątpliwości czy będą potrzebowały pomocy w wypełnianiu PIT, w Pierwszym Urzędzie Skarbowym przygotowane zostaną trzy dodatkowe stanowiska komputerowe - dodaje Piotr Walencik.

BD, fot. autor 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/