Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 październik 2021 Godzina:
imieniny: Marita, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

To już koniec Straży Miejskiej w tym mieście

To prawdopodobnie definitywny koniec Straży Miejskiej w Pleszewie. 30 czerwca na emeryturę przeszedł komendant pleszewskiej straży miejskiej Włodzimierz Kraska. Od tego momentu pleszewski magistrat zdecydował się na wygaszanie tej służby. Od 1 lipca część strażników zostało przesuniętych na inne stanowiska urzędowe.

Pleszewska Straż Miejska będzie funkcjonować jeszcze tylko do końca wakacji. Wtedy to ostatni ze strażników zostanie przesunięty na inne stanowisko w samorządzie. Obecnie straż miejska w tym mieście jest na etapie wygaszania. - Obowiązki komendanta strażników przejął Jan Lisiecki. Obecnie mamy 5 strażników, którzy są przenoszeni na inne stanowiska, głównie związane z nadzorem płatnej strefy parkowania – powiedziała nam rzeczniczka pleszewskiego magistratu Anna Bogacz.

Jeden ze strażników został przesunięty na stanowisko obsługi monitoringu miejskiego w Komendzie Powiatowej Policji w Pleszewie. Obecnie monitoring obsługują trzy osoby: dwóch pracowników UMi G oraz jeden, zatrudniony przez Starostwo Powiatowe. Jest to związane ze zwiększeniem dyżurów. Pleszewski monitoring, który składa się z 15 kamer będzie szczegółowo nadzorowany przez 24 godziny na dobę. – Oprócz kamer policji, mamy także swój monitoring miejski. Te 15 kamer w zupełności zaspokajają nasze potrzeby. W związku z wygaszaniem straży nie będzie on powiększany – powiedziała nam Anna Bogacz.

Formalnie, ostateczna decyzja dotycząca straży miejskiej zostanie podjęta we wrześniu przez burmistrza Mariana Adamka, jednak już teraz wiadomo, że straż miejska zniknie z Pleszewa do końca wakacji.

Pleszewska straż miejska działa na terenie miasta i gminy od 1992 roku. Przez 24 lata strażnicy realizują zadania  związane z utrzymaniem porządku publicznego oraz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom. Z roku na rok liczba strażników była sukcesywnie zmniejszana, na początku było ich ośmiu, później sześciu teraz zostało 5, do tego dwójka z nich ma już przydzielone inne obowiązki nie związane ze służbą.

MG, fot. archiwum

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/