Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Ryszarda, Zachariasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Tomasz Sekielski reaguje na słowa ojca Rydzyka o „męczenniku” biskupie Janiaku i „pokusach” księży

– To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? – w ten sposób ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja i TV Trwam, odniósł się do filmu braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”, poświęconego pedofilii w Kościele katolickim. A jednego z antybohaterów dokumentu, biskupa Edwarda Janiaka – byłego ordynariusza diecezji kaliskiej, nazwał „współczesnym męczennikiem mediów”. – W kontekście przestępstw pedofilskich takie słowa są skandaliczne i oburzające – skomentował Tomasz Sekielski, jeden z autorów filmu i zapowiedział, że być może kolejną produkcję poświęci właśnie Tadeuszowi Rydzykowi.

Wystąpienie ojca Rydzyka podczas sobotnich obchodów 29-lecia Radia Maryja, wywołało prawdziwą burzę. Najbardziej znany w Polsce redemptorysta z Torunia, stanął w obronie biskupa Edwarda Janiaka, oskarżanego o tuszowanie pedofilii w Kościele, a o księżach powiedział: „To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże”. Słowa ks. Tadeusza Rydzyka uczestnicy uroczystości – a był wśród nich m.in. Zbigniew Ziobryo, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, nagrodzili brawami WIĘCEJ.

Do słów ojca dyrektora odniósł się na facebooku Tomasz Sekielski, jeden ze współautorów reportażu „Zabawa w chowanego”, do którego nawiązywał w swoim wystąpieniu ks. Tadeusz Rydzyk. - Po tych słowach minister sprawiedliwości naprawdę nie powinien tam dalej siedzieć, naprawdę powinien zabrać głos. Ale nie zabierze, bo przecież Tadeusz Rydzyk to jego polityczny sojusznik – stwierdził Tomasz Sekielski. - I to jest smutne. Smutne jest to, że w wystąpieniu człowieka, który przedstawia się jako duchowny nie ma słowa o ofiarach. Nie ma słowa o poszkodowanych, skrzywdzonych, gwałconych i wykorzystywanych seksualnie  przez duchownych. Są tylko słowa obrony i współczucia dla hierarchów kościelnych – biskupów i księży, którzy rozliczani są ze swoich przestępstw. Smutek.

Tomasz Sekielski dodał, że być może ojciec Tadeusz Rydzyk będzie bohaterem jednej z kolejnych produkcji. - I tak sobie pomyślałem, słuchając tego zacnego biznesmena, że może dam się wam przekonać i może rzeczywiście w jakiejś przyszłości bracia Sekielscy powinni zrobić o nim film. Taki prawdziwy. Aby pokazać jego obłudę i hipokryzję. Aby pokazać jego kłamstwa i manipulacje. Aby pokazać polityków, którzy do niego pielgrzymują, którzy szczodrze sypią mu kasą i nie widzą nic złego w tym, aby wspierać kogoś, kto jeszcze kilkanaście, no pewnie już ponad 20 - tak sobie myślę - lat temu nazywany był przez Jarosława Kaczyńskiego agentem rosyjskim  - skwitował dziennikarz.

Wyjaśnień od prowincjała redemptorystów zażądał z kolei Prymas Polski Wojciech Polak.

MIK, fot. screen z Fb/Tomasz Sekielski Sunday Night Live

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/