Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 październik 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Dionizy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Trenerzy osiedlowi w akcji

Rusza dziewiąta edycja programu „Trener Osiedlowy”. W jego ramach przez cały lipiec i sierpień na szesnastu przyszkolnych obiektach w Kaliszu odbywać się będą zajęcia rekreacyjno-sportowe dla dzieci i młodzieży.

Akcję, podobnie jak w poprzednich latach, koordynuje Kaliski Szkolny Związek Sportowy. Przystąpiło do niej kilkudziesięciu nauczycieli wychowania fizycznego, którzy prowadzić będą zajęcia rekreacyjno-sportowe na szesnastu przyszkolnych obiektach. W tym roku do programu przystąpiły następujące placówki: Szkoły Podstawowe nr: 6, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 i 21, Gimnazja nr 2, 4 i 9, Zespoły Szkół nr 7 i 10, IV i V LO oraz Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. – Po raz pierwszy w programie wezmą udział dwa nowe obiekty – przy SP nr 13 oraz SP nr 21 – informuje Waldemar Olszyna, wiceprzewodniczący KSZS.

Spotkanie organizacyjne z trenerami, którzy pełnić będą dyżury w szkołach podczas wakacji, odbyło się 21 czerwca w II LO. – Podczas spotkania trenerzy zapoznali się z zakresem obowiązków i podpisali stosowne umowy. Każdy z nich, oprócz kwalifikacji pedagogicznych, posiada także przygotowanie z zakresu profilaktyki uzależnień, bowiem zgodnie z ideą programu zajęcia z dziećmi i młodzieżą nastawione są na eliminację agresji, zachowań aspołecznych i ryzykownych oraz naukę współpracy w grupie – wskazuje Waldemar Olszyna.

Zajęcia w ramach programu „Trener osiedlowy” są bezpłatne i otwarte dla wszystkich. Uczestnicy mogą liczyć nie tylko na gry i zabawy sportowe pod opieką wykwalifikowanej kadry, ale też zajęcia z profilaktyki. – Każdego roku taka forma spędzania wolnego czasu cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży. W ubiegłym roku z programu „Trener osiedlowy” skorzystało kilka tysięcy młodych kaliszan – twierdzi wiceprzewodniczący KSZS.

Tegoroczna edycja akcji ruszy w najbliższą sobotę, 1 lipca. Potrwa do końca wakacji szkolnych.

Michał Sobczak, fot. Waldemar Olszyna

***

wykaz obiektów i godziny zajęć – TUTAJ

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/