Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Uczniowie Technikum im. św. Józefa w Kaliszu nagrali film o anoreksji WIDEO

Powstał rok temu, ale warto go przypomnieć przy okazji obchodzonego 6 maja Światowego Dnia Walki z Anoreksją. Film poświęcony tej chorobie nakręcili członkowie Szkolnego Klubu Filmowego działające w Technikum im. św. Józefa w Kaliszu. Produkcja zakwalifikowała się do ścisłego finału ogólnopolskiego konkursu młodzieżowych filmów dokumentalnych Doc. Camera Łomża 2020.

6 maja obchodzimy Światowy Dzień Walki z Anoreksją. Jest to choroba śmiertelna, która niestety często jest bagatelizowana. Obowiązująca moda sprzyja zaburzeniom odżywiania, narzucając ideał szczupłej sylwetki oraz propagując mit, że bycie szczupłym zapewnia szczęście i sukces. Troska o wygląd i skupienie się na sylwetce może przejść w obsesję – piszą na swoim blogu członkowie Szkolnego Klubu Filmowego.

Celem autorów filmu pt. „Unnoticeable” było pokazanie różnych aspektów tego zaburzenia. Jak zauważają, co dzień nie zdajemy sobie sprawy ze skali tej choroby; na wszystkie zaburzenia odżywiania choruje ok. 70 milionów osób, a ok. 6% z nich kończy się śmiercią samobójczą lub z wyniszczenia organizmu.

W naszym filmie w rolę anorektyczki wcieliła się uczennica Monika Hofman. Nie mieliśmy łatwego zadania, ponieważ takie zagadnienie jest poważnym tematem, a każda informacja musiała być dokładnie sprawdzona. Przedstawiliśmy historię Moniki w formie wywiadu po jej wygranej walce z chorobą – opisuje Szkolny Klub Filmowy. - Podczas robienia takich filmów niezbędne jest zasięgnięcie opinii specjalistów. Każda nieprawdziwa informacja może zaszkodzić lub wprowadzić w błąd odbiorców. My prowadziliśmy konsultacje z naszą panią psycholog – Anetą Krawczyk.

Film został stworzony na ogólnopolski konkurs młodzieżowych filmów dokumentalnych Doc. Camera Łomża 2020. Zakwalifikował się do ścisłego finału.

Nad produkcją pracowali: Monika Hofman, Zuzanna Krawczyk, Oliwia Ciszewska, Patrycja Sobieraj i Angelika Dziedzic, a montażem zajął się Nikodem Sabor.

MIK, fot. wideo: Technikum im. św. Józefa

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/