Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Liwiusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Uśmiechnięte poduszki dla najmłodszych ofiar wypadków. Uszyli je więźniowie ZDJĘCIA

Ponad 100 poduszek uszytych przez osadzonych z Oddziału Zewnętrznego w Kaliszu trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulisławicach. Będą wykorzystywane przy okazji wypadków z udziałem dzieci.

Mundurowi uczestniczący w wypadkach z udziałem dzieci często podkreślają, że maskotka może okazać się bardzo pożyteczna w pierwszych chwilach po traumatycznym zdarzeniu, posłużyć do odwrócenia uwagi czy nawiązania kontaktu z maluchem. Takie przytulanki w postaci poduszek postanowili uszyć osadzenia z OZ w Kaliszu.

Skazani chętnie uczestniczą w wielu akcjach o charakterze pomocowym, które inicjują funkcjonariusze Oddziału Zewnętrznego, zyskując dzięki temu nowe umiejętności i kwalifikacje – mówi wychowawca w OZ kpt. Milena Garcarek. - Pomagając drugiemu człowiekowi, rozwijają cechy takie jak: życzliwość, empatia, tolerancja itp. Znacznie zwiększa to szansę na to, by osadzeni nie wrócili na drogę przestępczą.

Służba więzienna zapowiada, że to nie koniec szycia poduszek - przytulanek. Akcja jest kontynuowana i kolejne maskotki na bieżąco będą przekazywane służbom uczestniczącym w nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem dzieci.

Tymczasem pierwszą partię ponad 100 przytulanek, które powstały w ramach zajęć arteterapeutycznych, przekazały por. Sylwia Strzelec wraz z wychowawcą kpt. Mileną Garcarek, a odebrali je komendanci współpracujących jednostek: policji - insp. Dariusz Bieniek, straży pożarnej - bryg. Sławomir Kotoński i OSP - Ireneusz Lewandowski

MIK, fot. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, st. sek. Jakub Pietrzak

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/