Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

W niedzielę policyjna akcja „Prędkość”

Zero tolerancji zapowiada kaliska policja wobec kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. W najbliższą niedzielę, 8 lipca na drogach miasta i powiatu pojawi się więcej policyjnych patroli. Wzmożone kontrole prowadzone będą głównie na drogach krajowych i wojewódzkich.

- Nadmierna szybkość jest cały czas główną przyczyną zdarzeń drogowych, dlatego funkcjonariusze nie będą tolerancyjni dla kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Działania zostaną przeprowadzone zarówno na lokalnych drogach, jak i na głównych ciągach komunikacyjnych. Do akcji przyłączyli się również policjanci z innych województw – informuje podkom. Witold Woźniak, oficer prasowy kaliskiej policji.

Nadmierna prędkość jest cały czas jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym śmiertelnych wypadków. Co trzecia osoba, która ginie na drodze to ofiara nadmiernej prędkości. Według policyjnych statystyk ¼ wypadków spowodowana jest niedostosowaniem prędkości do panujących warunków. 25% osób, które odnoszą obrażenia w wyniku zdarzeń drogowych, to również ofiary nadmiernej prędkości.

W 2017 roku zdecydowana większość wypadków w Polsce, bo 23 262 (71% ogółu) miała miejsce w obszarze zabudowanym. Zginęło 1 238 osób (43,7% ogółu), a 27 014 zostało rannych (68,4%). Poza obszarem zabudowanym miało miejsce 9 498 wypadków (29% ogółu), w których zginęły 1 593 osoby (56,3%), a obrażenia ciała odniosło 12 452 uczestników ruchu (31,6%).

Mimo że większość wypadków wydarzyła się na obszarze zabudowanym, to człowiek zginął w co 19 wypadku, podczas gdy na obszarze niezabudowanym w co 6. Policja upatruje przyczyn właśnie w rozwijaniu nadmiernych prędkości w obszarze niezabudowanym. - Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań będzie zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą chcieli wyeliminować z dalszej jazdy jak największa ilość drogowych piratów. W najbliższą niedzielę kierowcy muszą się liczyć z tym, że na jednym odcinku drogi, ich prędkość będzie kontrolowana kilka razy – zapowiada podkom. Witold Woźniak.

Kontrole na głównych ciągach komunikacyjnych prowadzone będą na następujących drogach krajowych i wojewódzkich: DK-5, DK-11, DK-12, DK-25, DK-32, DK-36, DK-92, W-182, W-190, W-305, W-434, W-470

W trakcie akcji policjanci będą szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców.

W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystują sprzęt pomiarowy m.in. videorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

MIK, fot. KMP Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/