Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

W niedzielę wybory. Sporo osób zagłosuje poza miejscem zamieszkania. Kilka tysięcy korespondencyjnie

Dwa nazwiska – krzyżyk stawiamy przy jednym. W niedzielę druga tura wyborów prezydenckich. Także teraz wizyta w lokalu wyborczym obarczona jest dodatkowymi wytycznymi związanymi z bezpieczeństwem epidemicznym. Musimy pamiętać nie tylko o dowodzie lub zaświadczeniu o prawie do głosowania, jeśli chcemy to zrobić poza miejscem zamieszkania, ale także o dezynfekcji rąk, zakryciu ust i nosa oraz – jeśli czujemy taką potrzebę, własnym długopisie, którym wskażemy wybranego przez nas kandydata.

W drugiej turze jest dwóch kandydatów. Znak „X” stawiamy tak jak zawsze tyko i wyłącznie przy nazwisku jednego. Wtedy nasz głos jest ważny. Głosujemy w tych samych okręgowych komisjach wyborczych, co w pierwszej turze. Chyba, że wyjeżdżamy i chcemy oddać głos tam, gdzie w danym momencie będziemy. Żeby to zrobić mogliśmy dopisać się do spisu wyborców – jeśli zrobiliśmy to przed pierwszą turą także w niedzielę musimy zagłosować tam, gdzie dwa tygodnie temu. Mogliśmy też wziąć zaświadczenie o możliwości do głosowania. - Dopisało się do spisu, jeśli chodzi o teren naszej obwodowej komisji wyborczej, 4 997 wyborców. W Kaliszu jest 988 - mówi Anna Krysicka, Komisarz Wyborczy w Kaliszu. - Oczywiście pobrano również zaświadczenia do głosowania w innych miejscowościach i tych zaświadczeń w obrębie naszej OKW wydano 8318 a w samym Kaliszu 1531. 

Takie zaświadczenia można było pobrać do godziny 15.00 w piątek, czyli do momentu zamknięcia Urzędu Miasta. Podobnie jak przed dwoma tygodniami sporo osób swój głos odda korespondencyjnie. Przymusowo mieszkańcy gminy Baranów w powiecie kępińskim, ale są też osoby w innych miejscowościach, które ze względu na kwarantannę, izolacje domową lub z innych powodów wybrały tę drogę udziału w wyborach. - Zostały wydane - 7002 pakiety w obrebie całej naszej Okręgowej Komisji Wyborczej, w tym w Baranowie 4345, gdzie jest tylko głosowanie korespondencyjne - dodaje Anna Krysicka. 

W Kaliszu to około 300 pakietów. W naszym mieście prawo do głosowania mają 75 674 osoby.  Dwa tygodnie temu w wyborach wzięło udział 49 987 kaliszan. Frekwencja wyniosła 66,22%. Lokale wyborcze będą czynne od 7.00 do 21.00 i w tych godzinach można oddać głos.

AW, zdjęcie arch. 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/