Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Liwiusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

W sobotę zmiany w organizacji ruchu! Przed nami III Kaliski Nocny Półmaraton „Bursztynowa Hellena”

W związku z organizowanym 7 sierpnia 2021 roku III Kaliskim Nocnym Półmaratonem „Bursztynowa Hellena” zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

W trakcie biegu na całej trasie Półmaratonu – od godz. 21:55 — do godz. 01:00 – ruch pojazdów odbywać się będzie miejscami przy ograniczonym ruchu kołowym, a miejscami obowiązywać będzie całkowity zakaz ruchu kołowego. Po przebiegnięciu przez wszystkich zawodników (oraz przejazdu pojazdu z napisem „Koniec Biegu”) poszczególnych etapów trasy - sukcesywnie umożliwiany będzie tam ruch pojazdów, o czym decyzję podejmie policja, która regulować będzie ruchem.

Od startu o godz. 21:55 do ok. godz. 22:20 zostanie wyłączony z ruchu kołowego odcinek trasy: Hala Arena Kalisz, ul. Wyszyńskiego 22-24, Al. Ks. J. Popiełuszki, Armii Krajowej, Skłodowskiej Curie, do skrzyżowania z al. Wojska Polskiego - wraz z ulicami dojazdowymi. Po przebiegnięciu tego odcinka przez zawodników (po ok. 20 min.) – ruch pojazdów na wymienionych ulicach będzie umożliwiony i regulowany przez Policję; wskazany odcinek zostanie ponownie całkowicie zamknięty dla ruchu po informacji o zbliżających się zawodnikach, dobiegających do mety – czyli od ok. godz. 23 do zakończenia biegu.

Na pozostałym odcinku trasy: al. Wojska Polskiego, Wrocławska, Górnośląska, Trasa Bursztynowa, w godz. 22:00 do ok. godz. 01:00 – ruch pojazdów odbywać się będzie przy ograniczonym ruchu kołowym. Wewnętrzne pasy ruchu w obu kierunkach przeznaczone będą dla biegaczy, natomiast zewnętrzne pasy – dla ruchu pojazdów. W trakcie biegu ruch pojazdów odbywać się będzie mógł wyłącznie po skrajnych pasach ruchu oraz poprzecznie w rejonie skrzyżowań i będzie regulowany przez Policję. Decyzję o zamknięciu odcinków trasy podejmować będzie policja.

Odcinek Trasy Bursztynowej od Ronda Ptolemeusza do ul. Łódzkiej będzie całkowicie zamknięty, między ok. godz. 22:00 a 00:30.

W piątek 6 sierpnia od godz. 20:00, 7 sierpnia – cały dzień oraz 8 sierpnia, do godz. ok. 03:00 - obowiązywać będzie całkowity zakaz parkowania pojazdów na parkingach przy ul. Wyszyńskiego 22-24 (parkingi należące do Hali Arena Kalisz, Zespołu Szkół nr 9) oraz ul. Wyszyńskiego 26 i 28 (od strony Hali Arena i Szkoły), a także na parkingach przy Al. Ks. J. Popiełuszki wzdłuż ulicy prowadzącej do Armii Krajowej.

W newralgicznych miejscach trasa zostanie oznaczona specjalną taśmą.

RED, fot. arch.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/