Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mirabella, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Węzeł przesiadkowy od poniedziałku. Prace jeszcze trwają, a parkingi dla pasażerów zajmują klienci galerii

Dodatkowe światła pojawią się na ulicy Wrocławskiej. Wszystko po to, by ułatwić wyjazd z centrum przesiadkowego, które powstało między dworcami PKS i PKP. Większość prac już zakończono, teraz trwają kosmetyczne poprawki, a normalny ruch autobusów w tym miejscu powinien wrócić z początkiem listopada.

Teren między dworcami całkowicie przebudowano. Powstało prawie 200 nowych miejsc parkingowych. Dzięki temu przyjeżdżający na dworce PKP i PKS mają gdzie zostawić samochód, chociaż część z tych miejsc będzie miała ograniczony czas postojowy. Na razie jednak to przede wszystkim parking dla klientów galerii handlowej, oblegany przez osoby wybierające się na zakupy. 

Zbudowano nowe przejścia dla pieszych i ścieżki dla jednośladów oraz miejsca, gdzie te pojazdy można zostawić. Jest też stacja roweru miejskiego. Przebudowa terenu i zmiana funkcji jego wykorzystania spowoduje też reorganizację ruchu w tym miejscu. - Zostały wykonane dodatkowe perony, wjazd od tyłu dworca oraz wyjazd z niego w ulicę Wrocławską. To połączenie będzie wyposażone w sygnalizację światlną - wyjaśnia Krzysztof Gałka, szef Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji w Kaliszu. 

Dworzec PKS będzie tak jak do tej pory przystankiem dla pojazdów Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego. Obok nich swoich pasażerów z dworca PKS zabierać też będą inni przewoźnicy. W sumie to 35 miejsc postojowych dla pojazdów komunikacji zbiorowej. - Będzie funkcjonowała komunikacja autobusowa PKS, ale prawo korzystania z tego dworca mają też inni przewoźnicy, również przewoźnicy prywatni.  Będą tam również obsługiwane trasy dalekobieżne - dodaje Krzysztof Gałka. - Jeśli chodzi o dworzec PKP tutaj będzie uruchomiona komunikacja publiczna miejska. 

Żeby upłynnić ruch poszerzony został wyjazd od ronda przy PKP w ulicę Dworcową. Na całym terenie zainstalowano też energooszczędne oświetlenie oraz monitoring.

Inwestycja pochłonęła prawie 20 milionów złotych. Większość tej kwoty, bo aż 16 milionów złotych pochodzi z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Regionalnego.

Centrum przesiadkowe powinno zacząć działać  pełną parą już w poniedziałek, 4 listopada.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/