Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Ryszarda, Zachariasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Wirus zaatakował prokuratury. Pracownicy sekretariatów na L4

Choroba się rozlewa. Najpierw na L4 przechodzili policjanci, później pracownicy sądów. Teraz wirus dopadł pracowników prokuratur. Także okręgu kaliskiego. Oczywiście nieoficjalnie większą niż zazwyczaj liczbę zwolnień lekarskich można wiązać z żądaniami podwyżek i zmian w przepisach o wynagrodzeniu, jakich domagają się cywilni pracownicy wymiaru sprawiedliwości.

Pracownicy sekretariatów większości prokuratur w kraju rozchorowali się w święta. I po bożonarodzeniowej pauzie nie wrócili do pracy. Sytuacja jest poważna, bo w niektórych jednostkach absencja jest stuprocentowa. – W okresie poświątecznym wielu pracowników dostarczyło zwolnienia lekarskie. W przypadku pracowników sekretariatu Prokuratury Rejonowej w Kaliszu do pracy w  związku z chorobą nie stawił się żaden z nich. W przypadku Prokuratury Okręgowej  swoje obowiązki wykonuje czterech pracowników sekretariatu, w tym jego kierownik.  W rejonach w Krotoszynie, Jarocinie, Pleszewie oraz Ostrowie Wielkopolskim pracuje od jednej do trzech osób – mówi Cecylia Majchrzak, zastępca prokuratora okręgowego. – Oczywiście ma to wpływ na aktualną pracę prokuratury. Szczególnie dotyczy to ekspedycji decyzji wydawanych przez prokuratorów, ale staramy się sobie radzić siłami, które mamy.

W sekretariacie Prokuratury Okręgowej zatrudnionych jest ponad 30 osób. W rejonach od kilku do kilkunastu. Zwolnienia wystawione są na trzy dni, czyli łącznie z 31 grudnia.

W ubiegłym tygodniu pracownicy cywilni prokuratur protestowali przed siedzibami tych instytucji. W samo południe na kilkanaście minut odeszli od biurek. Już wtedy zapowiadali, że jeśli ta forma walki o wyższe pensje i uregulowanie przepisów związanych z zatrudnieniem i wynagrodzeniem, nie spotka się ze zrozumieniem ze strony ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry oraz rządu, to sposób zwrócenia uwagi na ich sytuację przybierze inny kształt.

AW, zdjęcie arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/