Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 maj 2021 Godzina:
imieniny: Flawia, Wszemił

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Wojtuś jedzie do domu!

Wojtuś opuszcza niemiecką klinikę i z rodzicami wraca do domu! Z tą radosną wiadomością rodzice malucha podzielili się na facebooku. – Stan Wojtusia jest na tyle dobry, że lekarze nie widzieli potrzeby, by trzymać go na oddziale kardiologii. Właśnie się pakujemy. Dziś w nocy powinniśmy być w Ostrowie – mówi nam Łukasz Portasiak.

To upragniony moment dla rodziców Wojtusia. Ich synek, który przyszedł na świat w niemieckiej klinice w Munster miesiąc temu, wreszcie jedzie do domu. Wojtuś ma się już na tyle dobrze, że lekarze pozwolili, by opuścił szpital. – Musimy oczywiście jeździć z nim na kontrole. Bardzo się cieszymy, że wreszcie możemy z naszym maleństwem przyjechać do domu – mówi nam Łukasz Portasiak, tata Wojtusia.

Rodzice chłopczyka dziś (w czwartek)  wyruszą w drogę do Ostrowa. W nocy powinni być w domu. Wiadomo jednak, że to nie koniec walki Wojtusia o zdrowie i normalne funkcjonowanie. Chłopczyk musi jeszcze przejść dwie operacje na sercu. – Wstępnie kolejna operacja planowana jest na wrzesień tego roku – przekazuje Łukasz Portasiak.

Wojtuś ma poważną wadę serca - HLHS. Chłopczyk nie ma wykształconej lewej komory serca, a do tego ma nieprawidłowy splot żył płucnych. Na jedyne możliwe rozwiązanie, czyli wstawienie stentów, gdy chłopczyk był jeszcze w łonie matki,  było już za późno. Lekarze w Polsce nie dawali dziecku szans na przeżycie. Dopiero jeden z profesorów powiedział Sandrze i Łukaszowi, że w klinice w Munster wykonuje się operacje ratujące życie maluszków cierpiących na tę wadę.

Wojtuś przyszedł na świat 11 marca. W czwartej dobie życia chłopiec przeszedł pierwszą z trzech operacji. Wszystko przebiegło zgodnie z planem. Na początku kwietnia dziecko opuściło intensywną terapię i zostało przeniesione na kardiologię.

 

AG, fot. Serduszko Wojtusia – profil na facebooku

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/