Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Saturnina, Przemysł

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Wypadła z okna na czwartym piętrze. Wiemy, w jakim stanie jest 16-letnia kaliszanka

Leczenie jeszcze potrwa, ale najważniejsze, że stan nastolatki, która wypadła z okna bloku na jednym z kaliskich osiedli, zdecydowanie się poprawił. Dziewczyna jest przytomna i nie wymaga już leczenia na oddziale intensywnej opieki medycznej.

Obrażenia, jakich 16-latka doznała szpital nie zdradza. Wiadomo, że kiedy trafiła do placówki przy Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim konieczne była opieka zespołu z intensywnej opieki medycznej.

Stan chorej polepszył się na tyle, że możliwe było przeniesienie na chirurgię dziecięcą. Szczegółów co do obrażeń zdradzać nie możemy, ale pacjentka jest przytomna – mówi Adam Stangret, rzecznik prasowy ostrowskiego szpitala. – Konieczna jest jeszcze obserwacja, więc trudno mówić, kiedy zakończy się leczenie szpitalne i będzie możliwe wypisanie chorej do domu.  

Nastolatka do szpitala trafiła w sobotę, 10 kwietnia wieczorem. Leżącą przed blokiem 16-latkę znalazł przechodzień, który powiadomił służby ratownicze. Dziewczyna najpierw trafiła do kaliskiego szpitala, a później została przewieziona do Ostrowa Wielkopolskiego. Lekarze jej stan oceniali jako bardzo ciężki.

Nieoficjalnie wiadomo, że 16-latka mieszka na czwartym piętrze bloku, przed którym ją znaleziono. Prawdopodobnie z tej wysokości nastąpił upadek. To, w jakich okolicznościach doszło do zdarzenia wyjaśnia kaliska policja.

 AW, fot. pixabay

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/