Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 październik 2021 Godzina:
imieniny: Glikeria, Sewer

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Wyznaczono datę i miejsce pogrzebu śp. biskupa Edwarda Janiaka

Diecezja kaliska podała informację o dacie i miejscu pogrzebu biskupa kaliskiego seniora ks. Edwarda Janiaka. Były ordynariusz diecezji zmarł 23 września br. we Wrocławiu.

Tam też zostanie pochowany. Diecezja kaliska wydala dziś oficjalny komunikat w tej sprawie.

Z chrześcijańską nadzieją życia wiecznego informujemy, że 23 września we Wrocławiu zmarł biskup kaliski senior Edward Janiak. 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się zgodnie z wolą Zmarłego i najbliższej Rodziny we Wrocławiu w środę 29 września 2021 r. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida, po której nastąpi pogrzeb na miejscowym cmentarzu. 

Natomiast dzień wcześniej, we wtorek 28 września, zostanie odprawiona Msza św. żałobna w intencji śp. biskupa Edwarda Janiaka w katedrze pw. św. Mikołaja w Kaliszu o godzinie 16.00. 

Polecając Miłosierdziu Bożemu biskupa Edwarda, jako wspólnota diecezjalna prośmy w naszych modlitwach o dar życia wiecznego dla Zmarłego – napisał bp Łukasz Buzun, Wikariusz Generalny.

Edward Janiak urodził się 14 lipca 1952 w Malczycach. Sakrę biskupią otrzymał 30 listopada 1996 roku. Ordynariuszem diecezji kaliskiej był w latach 2012 – 2020. Zrezygnował z tej funkcji po skandalu związanym z filmem braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”, który poświęcony był tuszowania pedofilii wśród księży. Biskup Edward Janiak był jego antybohaterem. W konsekwencji Stolica Apostolska zakazała biskupowi przebywania na terenie diecezji kaliskiej.

Bp. Edward Janiak chorował na nowotwór. Zmarł w wieku 69 lat.

MIK, fot. arch.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/